Reklama

Reklama

Papież do księży: Nie wygłaszajcie nudnych kazań

Papież Franciszek, który w niedzielę wyświęcił 19 nowych księży, zaapelował do nich, aby nigdy nie odmawiali udzielenia chrztu. Niech wasze kazania nie będą nudne, a wy nie puszcie się "jak pawie"- mówił podczas mszy w bazylice Świętego Piotra.

- Wraz z chrztem przyprowadzicie nowych wiernych do Ludu Bożego, nigdy nie odmawiajcie chrztu temu, kto o niego prosi- powiedział papież.

W trakcie mszy w 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania Franciszek wyświęcił 9 Włochów i 10 cudzoziemców; z Korei Południowej, Kolumbii, Chile, Madagaskaru, Peru, Chorwacji i Indii.

Zwracając się do nich w homilii podkreślił: "To brzydko, gdy ksiądz żyje po to, by podobać się samemu sobie i jest jak paw".

- Miejcie zawsze przed oczami Dobrego Pasterza, który nie przyszedł po to, by mu służono, ale by służyć, nie po to, by żyć w wygodzie, ale by wychodzić i zbawiać - dodał Franciszek, wskazując przykład Jezusa.

Reklama

Papież wzywał: "Niech wasze kazania nie będą nudne, niech docierają do serc ludzi i niech wypływają z waszych serc".

Dzięki temu, zauważył, "wasze nauczanie będzie radością i wsparciem dla wiernych". Franciszek apelował o miłosierdzie podczas spowiadania. - Będziecie w konfesjonale po to, by przebaczać, a nie by potępiać - powiedział.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje