Reklama

Reklama

Obama spotka się z papieżem Franciszkiem

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama spotka się z papieżem Franciszkiem "w najbliższej przyszłości" - poinformował rzecznik Białego Domu Jay Carney. Daty spotkania, na które - jak powiedział rzecznik - prezydent się cieszy, nie podał.

Na początku grudnia amerykański prezydent w wypowiedzi na temat zwalczania ubóstwa mówił z atencją o papieżu Franciszku i przywołał papieską adhortację apostolską "Evangelii gaudium" (Radość Ewangelii) z 26 listopada. Obama mówił o pokorze i empatii Franciszka.

W wywiadzie dla telewizji CNBC określił papieża Franciszka jako kogoś, kto swoją osobą "ucieleśnia nauczanie Chrystusa".

Reklama

"Bardzo duże wrażenie wywarły na mnie wypowiedzi papieża. Nie na jakiś konkretny temat, ale przede wszystkim dlatego, że jest to ktoś, kto ucieleśnia nauczanie Chrystusa" - powiedział prezydent.

Franciszek według Obamy reprezentuje "niewiarygodną pokorę, poczucie empatii dla małych, dla biednych. I jest kimś, kto myśli, by najpierw podejść do ludzi, a nie ich odpychać; by znaleźć to, co jest w nich dobre".

- Tego ducha, poczucie miłości i jedności (papież) wydaje się okazywać nie tylko w słowach, ale także działaniami. W przypadku przywódcy religijnego w ogóle jest to to coś, co podziwiam - podsumował Obama.

Przywódca USA spotkał się w początkach swojej pierwszej kadencji, w lipcu 2009 roku, z poprzednikiem Franciszka na Stolicy Piotrowej, papieżem Benedyktem XVI.

Dowiedz się więcej na temat: papież Franciszek | Barack Obama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje