Reklama

Reklama

Franciszek myślami w Rio de Janeiro. Następny będzie Kraków?

Papież Franciszek cieszy się na myśl o bliskim już Światowym Dniu Młodzieży w Rio de Janeiro w Brazylii. Mówił o tym podczas krótkiej wizyty w Castel Gandolfo, gdzie spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański i odwiedził prowadzone przez jezuitów watykańskie obserwatorium astronomiczne.

Papież odlicza już dni do wyjazdu. - Ja wyruszę za osiem dni, ale wielu młodych ludzi odleci do Brazylii nawet wcześniej - powiedział Franciszek podczas południowego spotkania. Wezwał jego uczestników do modlitwy w intencji tej wielkiej pielgrzymki, zawierzając ją patronce Brazylii, Matce Bożej z Aparecida. 

Reklama

Wcześniej, w czasie spotkania z pracownikami rezydencji oraz władzami Castel Gandolfo, papież życzył im, aby świadectwo błogosławionego Jana Pawła II i Benedykta XVI było dla nich zachętą do codziennej wierności Chrystusowi oraz życia zgodnie z wymogami Ewangelii i nauczaniem Kościoła. 

Była to druga wizyta Franciszka w podrzymskiej rezydencji. 23 marca odwiedził przebywającego tam po ustąpieniu Josepha Ratzingera.

"Wszyscy liczymy, że będzie to Kraków"

Wszyscy liczą na to, że papież Franciszek zapowie, iż kolejne spotkanie odbędzie się w naszym kraju. Tę decyzję Franciszek ogłosi na koniec spotkania w Rio de Janeiro. - Wszyscy liczymy, że będzie to Kraków - przyznaje Jacek Garbaczewski, który na spotkanie młodzieży wybiera się już po raz kolejny.

Polska była już raz gospodarzem Światowych Dni Młodzieży. W 1991 roku spotkanie odbyło się w Częstochowie.

Dowiedz się więcej na temat: papież Franciszek | Kraków | Światowe Dni Młodzieży

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje