Reklama

Reklama

Chiny nie otrzymały depeszy od papieża Franciszka

Chińskie władze nie otrzymały pierwszej w historii depeszy wysłanej przez papieża Franciszka. Ojciec Święty wysłał wiadomość do chińskich przywódców w trakcie swojego lotu do Korei Południowej. Depesza - jak przyznaje Watykan - nie dotarła do adresatów ze względu na problemy techniczne.

Władze komunistycznych Chin po raz pierwszy zezwoliły bowiem papieskiej maszynie na przelot przez własną przestrzeń powietrzną.

W telegramie do prezydenta Chin Xi Jinpinga Franciszek przekazał najlepsze życzenia i zapewnił o swej modlitwie w intencji pokoju i dobrobytu obywateli kraju.

- Nie wiedzieliśmy jednak, czy depesza została odebrana - stwierdził rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lomardi. Jak dodał, chińska ambasada w Rzymie poprosiła o informację o wiadomości, ponieważ - jak twierdzą dyplomaci - wygląda na to, że telegram nie dotarł.

Słowa Franciszka zostały później ponownie przesłane przez włoską ambasadę, ponieważ Pekin i Watykan nie utrzymują stosunków dyplomatycznych.

Chińskie władze nie zezwalają bowiem katolikom mieszkającym w tym kraju na uznanie papieskiego zwierzchnictwa. W kraju funkcjonuje "oficjalny kościół" kontrolowany przez partię komunistyczną, zaś katolicy uznający Watykan są prześladowani.

Według doniesień mediów, chińscy katolicy nie otrzymali zgody na przyjazd do Korei Południowej, gdzie odbywają się Azjatyckie Dni Młodzieży.

Dowiedz się więcej na temat: papież Franciszek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne