Reklama

Reklama

Brazylia szykuje się na wizytę Franciszka

​Brazylia przygotowuje się do wizyty papieża. W przyszły poniedziałek pochodzący z sąsiedniej Argentyny Franciszek przyleci do Rio de Janeiro, by wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży.

Będzie to pierwsza zagraniczna podróż papieża. Oczekuje się, że do Rio de Janeiro może przyjechać nawet półtora miliona młodych ludzi.
Na ulicach brazylijskiego miasta trwają ostatnie przygotowania do wizyty papieża. Służby bezpieczeństwa ćwiczą przejazdy do miejsc, które ma odwiedzić Franciszek. Z kolei młodzi ludzie spotykają się w kościołach i na placach, gdzie modlą się i śpiewają.
- Wszyscy będziemy ciężko pracować, nie tylko po to, aby to wydarzenie stało się duchowym przeżyciem, ale także, by było świętem naszego miasta - powiedział burmistrz Rio de Janeiro Eduardo Pais.
Z okazji wizyty papieża w Rio de Janeiro wzmocniono środki bezpieczeństwa. Porządku na ulicach ma pilnować w sumie ponad 10 tysięcy żołnierzy i policjantów. Franciszka chronić będą między innymi brazylijskie lotnictwo i marynarka wojenna.

Dowiedz się więcej na temat: papież Franciszek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy