Reklama

Reklama

Apel papieża do włoskich biskupów

Do pochylenia się nad ludźmi zranionymi przez życie, którym nie udało się zrealizować swych marzeń, Franciszek wezwał włoskich biskupów. W bezprecedensowym wystąpieniu na otwarcie plenarnego zebrania episkopatu, papież, który jest prymasem Włoch, wskazał na trzy priorytety, którymi są rodzina, bezrobotni i imigranci.

Papież wezwał biskupów do jedności, której nie sprzyja karierowiczostwo, prowadzące do powstawania koterii sekciarstwa. Potępił plotki, półprawdy i - jak je nazwał - litanie narzekań. Zaapelował, by jako pasterze żyli w sposób prosty, byli ubodzy i miłosierni. A tym samym, podkreślił, bliscy ludziom.

Reklama

Za jedną z groźnych pokus Franciszek uznał iluzję, że można polegać wyłącznie na własnych siłach, na obfitości środków i struktur.

Papież upomniał się o dowartościowanie roli świeckich w Kościele. - Biskupi - powiedział - niech nie zapominają, by pochylać się jak Samarytanin nad zranionymi w uczuciach, którym nie udało się życie.

Na koniec Franciszek prosił włoskich biskupów o modlitwę za siebie, a szczególnie za bliską już podróż do Ziemi Świętej, którą rozpocznie w sobotę.

Dowiedz się więcej na temat: papież Franciszek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne