Reklama

Reklama

Andrzej Duda: Papież Franciszek chce odwiedzić Kraków, Częstochowę i Auschwitz

Ojciec Święty w czasie wizyty w Polsce chciałby odwiedzić - poza Krakowem, gdzie będą odbywać się w 2016 r. Światowe Dni Młodzieży - także Częstochowę oraz pomodlić się w Auschwitz - powiedział prezydent Andrzej Duda po poniedziałkowym spotkaniu z papieżem Franciszkiem.

Prezydent powiedział po audiencji u papieża, że ponowił zaproszenie dla Ojca Świętego do złożenia wizyty w Polsce i poinformował o trwających przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży, że "nie ma problemów, że wszystko dzieje się tak, jak powinno".

"Ojciec Święty oczywiście powiedział, że przyjedzie, więc to wielka radość, że będziemy gościli Ojca Świętego na naszej ziemi" - podkreślił Andrzej Duda.

Polscy dziennikarze pytali prezydenta o to, jakie miejsca w Polsce papież chciałby odwiedzić. "Ojciec Święty powiedział, że na pewno będzie w Krakowie - bo Światowe Dni Młodzieży; powiedział, że chciałby jeszcze odwiedzić Częstochowę i pomodlić się w Auschwitz" - poinformował Andrzej Duda. Dodał, że spodziewa się, iż w tej sprawie w odpowiednim czasie Stolica Apostolska wystosuje komunikat. 

Reklama

Prezydenta pytano też o wrażenia po spotkaniu z papieżem. "Ojciec Święty jest niesamowity - człowiek niezwykle spokojny, emanujący dobrem" - odpowiedział Andrzej Duda.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy