Reklama

Reklama

Napiszże dyktando z UJ i Interią. Challenge accepted?

​Ponad pół tysiąca osób napisze dziś Trzecie Krakowskie Dyktando. O godz. 10.00 w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego miłośnicy polskiej ortografii zmierzą się z tekstem przygotowanym przez polonistów z najstarszego polskiego uniwersytetu. Transmisję z tego wydarzenia można śledzić od godz. 10.30 na stronie głównej Interii! Zachęcamy do zmierzenia się z pułapkami języka polskiego w domowym zaciszu.

"W tekście nie zabraknie krakowskich regionalizmów i odniesień do problemów miasta" - mówi doktor Mirosława Mycawka, autorka tekstu dyktanda. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody, a najlepszy uczestnik zostanie uhonorowany tytułem Krakowskiego Mistrza Ortografii. 

Przed rokiem uczestnicy dyktanda musieli poradzić sobie między innymi z pisownią wyrazów chyży, bażyny, dzierzba i urzet, ale również zastanowić się, czy razem lub osobno napisać wpółleżąc, w pół drogi i wpółspróchniałej.

Transmisja na żywo w Interii

Od godz. 10:30 na stronie głównej Interii będzie można śledzić transmisję z tego wydarzenia. Zachęcamy do zmierzenia się z pułapkami języka polskiego w domowym zaciszu. Wystarczy przygotować kartkę, długopis i kubek dobrej kawy lub herbaty. Tekst dyktanda opublikujemy tuż po jego zakończeniu.

Jeśli będziecie chcieli podzielić się z nami swoim wynikiem, zróbcie zdjęcie zapisanych kartek i przyślijcie do redakcji. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Reklama

"Ortograficzna zaDyszka". Sprawdź się

Dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją ortograficzną wiedzę lub po prostu potrenować przed dyktandem, przygotowaliśmy quiz "Ortograficzna zaDyszka".

Pozostałe materiały znajdziecie w naszym serwisie specjalnym.

Reklama

Reklama

Reklama