Reklama

Reklama

III Dyktando Krakowskie z Interią

W sobotę odbędzie się III Dyktando Krakowskie. Od godz. 10:30 na stronie głównej Interii będzie można śledzić transmisję z tego wydarzenia. Zachęcamy do zmierzenia się z pułapkami języka polskiego w domowym zaciszu. Wystarczy przygotować kartkę, długopis i kubek dobrej kawy lub herbaty. Tekst dyktanda opublikujemy tuż po jego zakończeniu.

O godz. 10 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego swoją wiedzę z zasad obowiązujących w języku polskim sprawdzi pół tysiąca osób.

Tekst dyktanda zostanie najpierw przeczytany w normalnym tempie - po to, by piszący zapoznali się treścią. Prawdziwe zmagania z ortograficznymi pułapkami rozpoczną się podczas kolejnego czytania tekstu.

Transmisja na stronie głównej Interii

To, co będzie się działo w auli Auditorium Maximum, zobaczycie na stronie głównej Interii.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, postanowiliśmy umożliwić wszystkim zainteresowanym sprawdzenie swojej wiedzy.

Reklama

Wystarczy zarezerwować sobie czas między godz. 10 a 11:30, przygotować kartki i coś do pisania. Tuż po zakończeniu dyktanda opublikujemy jego treść.

Jeśli będziecie chcieli podzielić się z nami swoim wynikiem, zróbcie zdjęcie zapisanych kartek i przyślijcie do redakcji. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

"Ortograficzna zaDyszka". Sprawdź się

Dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją ortograficzną wiedzę lub po prostu potrenować przed dyktandem, przygotowaliśmy quiz "Ortograficzna zaDyszka".Krakowskie klimaty

Autorką tekstu III Krakowskiego Dyktanda jest ponownie dr hab. Mirosława Mycawka z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, która przyznaje, że nie zabraknie w nim krakowskich klimatów.

Klimaty związane z Krakowem odnajdziecie również w pierwszej i drugiej edycji dyktanda.

Dbałość o język jest wyrazem troski o drugiego człowieka

- Pisząc niepoprawnie, niechlujnie, zachowujemy się tak, jakbyśmy goszcząc kogoś, podawali mu kawę w niedomytej, wyszczerbionej filiżance. Zatem dbałość o poprawny zapis naszych wypowiedzi jest wyrazem troski nie tylko o nasz wizerunek, ale także o drugiego człowieka i o tworzenie dobrej aury wzajemnych relacji - zaznacza autorka dyktanda.

500 osób powalczy o tytuł Krakowskiego Mistrza Ortografii

Sprawdzian ze znajomości polskiej ortografii odbędzie się 25 marca br. w Auditorium Maximum UJ (godz. 10.00). Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody. Najlepszy uczestnik zostanie uhonorowany tytułem Krakowskiego Mistrza Ortografii. Dyktando w całości będzie transmitowane w portalu Interia.pl, który jest partnerem głównym wydarzenia.

Organizatorami III Dyktanda Krakowskiego są Wydział Polonistyki UJ, Koło Naukowe Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia oraz Stowarzyszenie Polonistów.

Dr hab. Mirosława Mycawka przygotowała specjalnie dla użytkowników Interii cykl wideoporad:

Pozostałe materiały znajdziecie w naszym serwisie specjalnym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje