Reklama

Reklama

Matura 2021: Niemiecki poziom rozszerzony. Arkusz CKE i odpowiedzi

Maturę z niemieckiego na poziomie rozszerzonym zdawało dziś 5 tys. tegorocznych abiturientów. Egzamin trwał 150 minut. Maturzyści, ciekawi jak wam poszło? Poniżej znajdziecie arkusz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - niemiecki poziom rozszerzony oraz kolejne odpowiedzi proponowane przez naszego eksperta!

Matura z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym jest przedmiotem dodatkowym. To oznacza, że zdają ją tylko chętni. Na maturze 2021 egzamin z niemieckiego pisało 5 tys. osób i jest to niespełna 2 proc. wszystkich maturzystów. Dlatego trzeba przyznać, że przedmiot ten nie należy do najpopularniejszych. 

W czwartek z kolei odbyła się matura z niemieckiego, ale na poziomie podstawowym. Przedmiot ten zdawało 
10,5 tys. osób. Arkusz CKE i proponowane odpowiedzi publikowaliśmy tutaj

Reklama

Matura 2021: Niemiecki - poziom rozszerzony. Publikujemy arkusz CKE i odpowiedzi

Poniżej już o 19:00 zmieścimy arkusz CKE z niemieckiego na poziomie rozszerzonym oraz proponowane przez naszego eksperta odpowiedzi. 

MATURA 2021: Język niemiecki poziom rozszerzony. ARKUSZ CKE (pobierz tutaj)

Niemiecki poziom rozszerzony. TRANSKRYPCJA (pobierz tutaj) Kolejne rozwiązania na stronie 2


Kolejne rozwiązania na stronie numer 3


Maura 2021: Kiedy wyniki z niemieckiego? 

Wyniki z matury 2021 z języka niemieckiego tegoroczni maturzyści poznają 5 lipca. W ubiegłym roku średni wynik z niemieckiego na poziomie rozszerzonym wynosił 56 proc. Jak przeanalizowali eksperci Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, najwyższy średni wynik zdający osiągnęli za zadania sprawdzające rozumienie ze słuchu - 59 proc. Zbliżony wynik uzyskali za zadania sprawdzające rozumienie tekstów pisanych i tworzenie wypowiedzi pisemnej. Średnie wyniki wynosiły - 58 proc. i 57 proc. 

Najtrudniejsze okazały się zadania sprawdzające znajomość środków językowych. tutaj średni rezultat ubiegłorocznych maturzystów wynosił - 50 proc. W obszarze rozumienia ze słuchu maturzyści poradzili sobie lepiej z zadaniami sprawdzającymi ogólne rozumienie tekstu niż z tymi, które wymagały znalezienia określonych informacji w tekście.

Matura 202: W piątek zdawano także chemię 

Maturzyści w piątek rano zmierzyli się z egzaminem z chemii. Chęć zdawania egzaminu maturalnego z chemii zadeklarowało 25,8 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, czyli 9,5 proc. z nich. Po południu opublikowaliśmy arkusz CKE z chemii wraz z propozycjami rozwiązań. Znajdziesz go tutaj: MATURA 2021 z biologii. Zobacz arkusz CKE i odpowiedzi (kliknij tutaj) 

Zobacz także: Matura 2021 z języka angielskiego poziom rozszerzony. Arkusz CKE i nieoficjalne odpowiedzi

MATURA 2021. Arkusz CKE z niemieckiego - poziom podstawowy i odpowiedzi (zobacz tutaj)

MATURA 2021: Arkusz CKE z chemii i odpowiedzi (publikujemy pod tym linkiem)


Razem z tegorocznymi absolwentami egzaminy zdawali też abiturienci ze starszych roczników, którzy zdecydowali się przystąpić do egzaminu z nowego przedmiotu lub przystąpić do zdawanego wcześniej egzaminu, aby poprawić jego wynik.

Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy i fiszki znajdziesz na Bryk.pl  oraz na Opracowania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama