Reklama

Reklama

Matura 2021: Biologia. Zobacz arkusz CKE i odpowiedzi

Biologia na poziomie rozszerzonym - to z tym przedmiotem na maturze 2021 mierzyli się dziś zdający. Poniżej znajdziecie arkusz Centralnej Komisji egzaminacyjnej z dzisiejszej matury z biologii oraz rozwiązania wszystkich zadań, które zaproponował nasz ekspert.

Biologia jest dość często zdawanym przez maturzystów przedmiotem. W tym roku w rankingu popularności przedmiotów do wyboru zajmuje wysokie piąte miejsce. Zdawało ją dziś 44,3 tys. absolwentów. Popularniejsze na maturze 2021 na poziomie rozszerzonym były: język angielski - zdawało go 158,4 tys. maturzystów, matematyka -  74,6 tys. osób, język polski - 57,8 tys. zdających, oraz geografia 53,9 tys. osób. 

Wyniki matury zostaną ogłoszone 5 lipca. Dla osób, które z przyczyn losowych nie mogły przystąpić do matury w terminie główny przewidziano termin dodatkowy - w dniach od 1 do 16 czerwca. 

Reklama

Matura 2021 z biologii. Tutaj arkusz CKE i proponowane odpowiedzi

W tym miejscu publikujemy arkusz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z matury z biologii na poziomie rozszerzonym oraz komplet zaproponowanych przez naszego eksperta odpowiedzi. 

MATURA 2021: Biologia - poziom rozszerzony. Arkusz CKE (pobierz tutaj)Kolejne zadania na stronie numer 2


Kolejne zadania znajdziesz na stronie numer 3 

Kolejne propozycje odpowiedzi znajdziesz na stronie numer 4

Kolejne odpowiedzi na stronie stronie numer 5

Zobacz kolejne proponowane odpowiedzi na stronie numer 6

Kolejne rozwiązania na ostatniej stronie
Matura 2021 trwa od 4 maja 

Sesja maturalna 2021 różni się od matur sprzed pandemii. Egzaminy odbywają się w reżimie sanitarnym. Zrezygnowano też z matur ustnych. Zdają je tylko osoby, dla których wynik z tego egzaminu jest wymagany na studnia zagraniczne. W tym roku nie trzeba obligatoryjnie zdawać przedmiotu dodatkowego. Żeby zdać maturę wystarczy uzyskać wynik na poziomie minimum 30 proc. z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. 

Codziennie w Interii publikujemy arkusze maturalne CKE wraz z proponowanymi rozwiązaniami. Wszystkie znajdziesz w raporcie "Matura 2021. Arkusze".

Matura 2021. Język polski poziom podstawowy. ARKUSZ CKE i odpowiedzi

Matura 2021 z matematyki - poziom podstawowy. ARKUSZ CKE i rozwiązania

Matura 2021. Język angielski poziom podstawowy. Tutaj arkusz CKE i rozwiązania

"Matura 2021 wcale nie jest łatwiejsza"

W związku z epidemią COVID-19 i nauką zdalną, matura 2021 jest przeprowadzana na podstawie wymagań egzaminacyjnych ogłoszonych w grudniu ub.r., a nie na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej, jak było to w poprzednich latach. Wymagania egzaminacyjne zawierają materiał okrojony o około 20-30 proc. w stosunku do podstawy programowej.  

- To, że materiału jest mniej, nie oznacza, że zadania, które uczniowie dostają, są łatwiejsze niż w poprzednich latach. Poziom trudności się nie zmienił - mówi ekspertka edukacyjna i prezeska Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog Iwona Brzózka-Złotnicka

Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy i fiszki znajdziesz na Bryk.pl  oraz na Opracowania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje