Reklama

Matura 2021. Arkusz CKE i odpowiedzi z angielskiego, poziom podstawowy

Dziś odbyła się matura 2021 z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Co było? Poniżej znajdziecie arkusz CKE - angielski poziom podstawowy oraz komplet odpowiedzi. - Matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym była dość łatwa, szczególnie w części gramatyczno-leksykalnej - uważa nasz ekspert, który opracował dziś odpowiedzi. Poniżej szczegóły!

Matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym zalicza się do grupy przedmiotów obowiązkowych - jako język obcy nowożytny. Żeby w tym roku zdać maturę, konieczne jest uzyskanie wyniku na poziomie co najmniej 30 proc. z trzech egzaminów: język polski, matematyka oraz język obcy nowożytny. W trzecim przypadku największą popularnością cieszy się właśnie język angielski. Jak poinformował dyrektor CKE Marcin Smolik, podczas czwartkowych egzaminów nie doszło do żadnych zakłóceń. 

Matura 2021. Język angielski - arkusz CKE i odpowiedzi

Szukasz arkusza CKE i odpowiedzi z angielskiego? Jesteś w dobrym miejscu! Publikujemy tutaj arkusz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz kolejne odpowiedzi zaproponowane przez naszego eksperta. Będą się one pojawiać strona po stronie! Maturzyści, bądźcie z nami! 

Matura 2021. ARKUSZ CKE: Język angielski - poziom podstawowy (POBIERZ TUTAJ)

Matura 2021. Język angielski - TRANSKRYPCJA (pobierz tutaj)

Reklama

Kolejne zadania znajdziesz na stronie 2Kolejne zadania znajdziesz na stronie numer 3

Matura 2021 z polskiego i matematyki. Arkusz CKE i rozwiązania

Czwartek jest trzecim dniem sesji maturalnej 2021. Pierwszego dnia odbyła się matura z języka polskiego na poziomie podstawowym. W tym roku pojawiły się trzy tematy do wyboru. Pierwszy brzmiał: Czy ambicja ułatwia człowiekowi osiągnięcie zamierzonego celu?. Problem należało rozważyć odwołując się do fragmentu "Lalki". Drugi: "Miasto - przestrzeń przyjazna czy wroga człowiekowi?" miał odwoływać się do fragmentu "Ziemi obiecanej". Trzecim tematem była interpretacja utworu "Strych" Beaty Obertyńskiej. 

ARKUSZ CKE z języka polskiego na poziomie podstawowym wraz z proponowanymi odpowiedziami znajdziesz tutaj 

W środę na maturze 2021 przyszedł czas na matematykę na poziomie podstawowym. Arkusz CKE matematyka wraz z proponowanymi rozwiązaniami znajdziesz tutaj (kliknij)

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy