Reklama

Reklama

Matura 2021 z matematyki. Powtórka

Egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym rozpocznie się 5 maja o godz. 9:00. Ze względu na pandemię koronawirusa przygotowanie się do niego było utrudnione. Dlatego w serwisie Opracowania.pl znajdziesz materiały do powtórzenia na ostatniej prostej przed maturą 2021.

Egzamin maturalny z matematyki rozpocznie się o godzinie 9:00 piątego maja (środa) i będzie trwał 170 minut. Zgodnie z wszystkimi zapowiedziami, zarówno Ministerstwa Edukacji i Nauki, jak i prezydenta Andrzeja Dudy, egzamin mimo utrudnień związanych z pandemią, odbędzie się zgodnie z planem. W tym roku uczniowie napiszą maturę z matematyki na wyjątkowych zasadach. W grudniu Minister Edukacji Przemysław Czarnek wydał rozporządzenie, zgodnie z którym materiał, który muszą opanować maturzyści, został ograniczony.

Reklama

Zrezygnowano z wymagań dotyczących brył obrotowych i wymagań z IV etapu edukacyjnego, dotyczących ostrosłupów. Ograniczono wymagania dotyczące funkcji i ostrosłupów. Maturzyści zmierzą się z siedmioma zadaniami otwartymi, o 2 zadania mniej niż w poprzednich latach.

Powtórka z matematyki przed maturą 2021

Przed egzaminem z matematyki, warto powtórzyć najważniejsze obszary, zawarte w wymaganiach edukacyjnych, dostępnych na stronach Ministerstwa Edukacji.

1.       Liczby wymierne dodatnie:

Dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych

Zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne

Kolejność wykonywania działań

Wartość liczbowa wyrażenia algebraicznego

2.       Liczby wymierne (dodatnie i niedodatnie).

3.       Potęgi i Pierwiastki

4.       Procenty

5.       Wyrażenia algebraiczne

6.       Układy równań

7.       Wykresy funkcji

8.       Statystyka opisowa i wprowadzenie do rachunku prawdopodobieństwa

9.       Figury płaskie

Figury geometryczne

Twierdzenie Talesa i podobieństwo figur

Podstawowe własności figur geometrycznych na płaszczyźnie

10.   Bryły

Bryły obrotowe

Graniastosłupy

Więcej materiałów w aplikacji Omnibus

Więcej powtórek znajdziesz w aplikacji Omnibus w olimpiadach, które przygotowaliśmy dla uczniów przed maturą. Wystarczy pobrać apkę i spróbować swoich sił, rywalizując z maturzystami z całej Polski. W tym tygodniu rozpoczęła się olimpiada z najważniejszych wzorów! To również dobre miejsce na znalezienie materiałów z innych przedmiotów.

Do matury zostało niewiele czasu, więc warto zadbać o skuteczną powtórkę, np. metodą trzech kroków.


 

Pobierz aplikację Omnibus 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy