Reklama

Reklama

Matura 2021. W piątek język angielski poziom rozszerzony

Piątek jest kolejnym dniem egzaminów maturalnych. O godzinie 9.00 część maturzystów rozpocznie pisanie matury z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Język obcy na tym poziomie nie jest obowiązkowy, ale jest tzw. przedmiotem do wyboru. Język angielski wybrało najwięcej zdających - 58,5 procent. O godzinie 14.00 opublikujemy w Interii arkusz z zadaniami, a zaraz potem pierwsze nieoficjalne odpowiedzi zaproponowane przez naszych ekspertów. Zapraszamy!

W tym roku maturzyści musieli podejść do trzech egzaminów obowiązkowych - z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym. Wypełnienie tylko tej podstawy zadeklarowało, według danych CKE, 13,5 procent tegorocznych absolwentów liceów i techników. Pozostali zmierzą się przynajmniej z jednym egzaminem na poziomie rozszerzonym.

Wśród przedmiotów do wyboru, które zdawane są na poziomie rozszerzonym, są: język polski, matematyka, języki obce nowożytne, biologia, chemia, informatyka, filozofia, fizyka, geografia, wiedza o społeczeństwie, historia, historia sztuki, historia muzyki, język łaciński i kultura antyczna, języki mniejszości narodowych i etnicznych, język regionalny.

Reklama

Język angielski - odpowiedzi w Interii

Język angielski jest w tym roku najczęściej wybieranym przedmiotem do wyboru. Będzie go zdawać 158,4 tys. maturzystów, czyli 58,5 proc.

Egzamin rozpocznie się o godzinie 9.00 i potrwa 150 minut. Już o godzinie 14.00 w Interii będziecie mogli znaleźć arkusz CKE z zadaniami, które były na maturze.

Tuż po tym nasi eksperci zaproponują pierwsze nieoficjalne odpowiedzi. Rozwiązania będziemy publikować minuta po minucie. Wszystko, co najważniejsze, znajdziecie w zakładce Arkusze w naszym raporcie specjalnym Matura 2021.

Maturzyści mają już za sobą egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Zaproponowane przez naszych ekspertów odpowiedzi do tego poziomu znajdziecie TUTAJ

Matura 2021. Przedmioty do wyboru

Na kolejnych miejscach pod względem popularności wśród maturzystów znajdują się następujące przedmioty do wyboru:

matematyka - którą chce zdawać 74,6 tys. absolwentów, czyli 27,5 proc.

język polski - do którego przystąpi 57,8 tys. osób, czyli 21,3 proc.

geografia - z którą chce zmierzyć się 53,9 tys. osób, czyli 19,9 proc.

i biologia. Egzamin z tego przedmiotu napisze 44,3 tys. absolwentów, czyli 16,3 proc.

Pozostałe przedmioty będzie zdawać mniej niż 30 tys. maturzystów.

Majowa sesja maturalna potrwa do 20 maja. Wyniki zostaną opublikowane 5 lipca.


Zobacz także: Matura 2021 z matematyki - poziom podstawowy. ARKUSZ CKE i rozwiązania

Matura 2021. Język polski poziom podstawowy. ARKUSZ CKE i odpowiedzi

Matura 2021. Język angielski poziom podstawowy. Tutaj arkusz CKE i rozwiązania 

Matura 2021. Terminy egzaminów, sprawdź harmonogram

Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy i fiszki znajdziesz na Bryk.pl  oraz na Opracowania.pl


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy