Reklama

Reklama

Matura 2021. W czwartek język angielski poziom podstawowy

W czwartek o godzinie 9.00 maturzyści zasiądą do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym. To kolejny z przedmiotów obowiązkowych - po języku polskim na poziomie podstawowym i matematyce na tym samym poziomie. W czasie matur w Interii znajdziecie arkusze i proponowane przez naszych ekspertów odpowiedzi z najpopularniejszych przedmiotów. W czwartek tuż po 14.00 opublikujemy sugerowane rozwiązania z języka angielskiego. Bądźcie z nami!

Tegoroczna majowa sesja egzaminacyjna rozpoczęła się we wtorek egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tego samego dnia można było przystąpić do matury z języka łacińskiego i kultury antycznej, który nie jest przedmiotem obowiązkowym.

W środę natomiast uczniowie przystąpili do sprawdzianu z matematyki na poziomie podstawowym. Po 14.00 natomiast pisali maturę z historii muzyki, która jest jednym z tzw. przedmiotów do wyboru.

Nieoficjalne rozwiązania z matematyki znajdziecie TUTAJ, z języka polskiego TUTAJ.

Reklama

Zapraszamy także do sprawdzania najważniejszych informacji dotyczących matury w naszym raporcie specjalnym Matura 2021

Czarnek: "Spokojnie". A dyrektor CKE zawiadamia policję

W środę pierwsze dwa dni matur podsumował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

- Egzaminy maturalne miały spokojny przebieg. Poza incydentami wczoraj zwłaszcza, jakimiś niemądrymi żartami, które pojawiają się każdego roku (...), ostrożnością ze strony dyrektorów i przesunięciu egzaminu o godzinę to nic się nie działo. Bezpieczeństwo wszystkich maturzystów, również bezpieczeństwo sanitarne, zostało zagwarantowane przez wszystkich dyrektorów - podkreślił w Radiu Maryja szef MEiN.

Tymczasem także w środę dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik zawiadomił policję o ewentualnym przecieku tematów maturalnych z arkusza egzaminacyjnego z języka polskiego na poziomie podstawowym. Dzień wcześniej Smolik przyznał w rozmowie z Interią, że rozważa taki krok.

Do ewentualnego wycieku mogło dojść na Podlasiu.

Język angielski na poziomie podstawowym. Odpowiedzi w Interii

Obecna formuła egzaminu maturalnego przewiduje, że uczeń musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych: z języka polskiego, z matematyki i z języka obcego na poziomie podstawowym. Niezmiennie najpopularniejszym językiem obcym wśród maturzystów jest język angielski.

Egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym rozpocznie się w czwartek o godzinie 9.00.

Popularnością cieszy się także język angielski na poziomie rozszerzonym - zdawać chce go 158,4 tys. maturzystów, czyli 58,5 proc. Ten egzamin odbędzie się w piątek, również o godzinie 9.00.

Podobnie jak w przypadku języka polskiego i matematyki na poziomie podstawowym, także z języka angielskiego podamy w Interii proponowane przez naszych ekspertów odpowiedzi. Tuż po 14.00 opublikujemy udostępniony przez CKE arkusz egzaminacyjny, a zaraz potem pierwsze nieoficjalne rozwiązania. Bądźcie z nami i sprawdźcie nasz raport Matura 2021. Arkusze i odpowiedzi najdziecie TUTAJ

W czwartek po południu, od godz. 14.00, maturzyści będą pisać egzamin z historii sztuki.

Sesja pisemna potrwa od 4 do 20 maja. Egzaminy ustne planowane są od 19 do 21 maja.

Matura 2021. Terminy egzaminów, sprawdź harmonogram

Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy i fiszki znajdziesz na Bryk.pl  oraz na Opracowania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje