Reklama

Reklama

Matura 2021. Przemysław Czarnek o przebiegu egzaminów. Wspomina o incydentach

Egzaminy maturalne miały spokojny przebieg - tak dwa pierwsze dni matur podsumował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Wspomniał jednak o kilku incydentach.

Wczoraj maturzyści rozwiązywali zadania z języka polskiego na poziomie podstawowym, dziś przyszła kolej na poziom podstawowy matematyki. Z przedmiotów nieobowiązkowych 4 maja przeprowadzono egzamin z języka łacińskiego i kultury antycznej, 5 maja - z historii muzyki.

Przypomnijmy, że z obu przedmiotów obowiązkowych Interia publikowała arkusze i proponowane przez naszych ekspertów odpowiedzi.

Nieoficjalne rozwiązania z matematyki znajdziecie TUTAJ, z języka polskiego TUTAJ.

Reklama

Zapraszamy także do sprawdzania najważniejszych informacji dotyczących matury w naszym raporcie specjalnym Matura 2021

Spokojny przebieg matury

- Egzaminy maturalne miały spokojny przebieg. Poza incydentami wczoraj zwłaszcza, jakimiś niemądrymi żartami, które pojawiają się każdego roku (...), ostrożnością ze strony dyrektorów i przesunięciu egzaminu o godzinę to nic się nie działo. Bezpieczeństwo wszystkich maturzystów, również bezpieczeństwo sanitarne, zostało zagwarantowane przez wszystkich dyrektorów - podkreślił w Radiu Maryja szef MEiN.

Czarnek zaznaczył, że w tym roku egzaminy prowadzone są w formie pisemnej i nie ma obowiązkowego egzaminu ustnego, do którego przystępują tylko osoby, które potrzebują wyników z takiego egzaminu w ramach rekrutacji na uczelnie zagraniczne. Podał, że do egzaminów ustnych przystępuje tylko około tysiąca uczniów. 

Minister zaznaczył, że w tym roku zrezygnowano z obowiązkowego egzaminu rozszerzonego, co było konieczne w poprzednich latach, chociaż nie trzeba było legitymować się określoną liczbą punktów, żeby ten egzamin został zaliczony.

Do egzaminów maturalnych w tym roku przystąpiło około 270 tys. tegorocznych absolwentów i około 95 tys. absolwentów z poprzednich lat.

Matura 2021. Terminy egzaminów, sprawdź harmonogram

Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy i fiszki znajdziesz na Bryk.pl  oraz na Opracowania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje