Reklama

Reklama

Matura 2021. Matematyka poziom rozszerzony. Egzaminy ruszyły

O godz. 9.00 uczniowie zasiedli do matury z matematyki na poziomie rozszerzonym. Królowa nauk jest drugim najchętniej wybieranym przedmiotem na poziomie rozszerzonym. O 14.00 zapraszamy do Interii - opublikujemy arkusz CKE z zadaniami oraz odpowiedzi zaproponowane przez naszego eksperta.

Matura 2021 z matematyki na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się o 9.00 i potrwa 180 minut. Dzisiejszy egzamin w sesji porannej nie jest obowiązkowy. Maturzyści deklarowali chęć jego zdawania. W tym roku wystarczy, że uczniowie zdadzą tylko trzy egzaminy na poziomie podstawowym - z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego, by otrzymać świadectwo dojrzałości. Minimalny wynik jaki muszą uzyskać z tych przedmiotów to 30 proc. 

Matematykę na poziomie rozszerzonym zdają 74 603 osoby, czyli 27,5 proc. absolwentów 2021 r. Popularniejszym niż matematyka jest tylko język angielski na poziomie rozszerzonym. 

Reklama

Wśród najczęściej zdawanych przedmiotów na poziomie rozszerzonym są jeszcze - język polski, geografia i biologia.

Matura 2021. Rozwiązania z matematyki w Interii

MATURA 2021: Matematyka poziom rozszerzony. ARKUSZ CKE i ROZWIĄZANIA (zobacz tutaj) 

Podobnie jak w poprzednich dniach także i dziś w Interii będziecie mogli znaleźć arkusz CKE i rozwiązania z przedmiotu w porannej sesji egzaminacyjnej. Arkusz z matematyki na poziomie rozszerzonym pojawi się na naszych stronach o 14.00, a zaraz potem pierwsze nieoficjalne odpowiedzi zaproponowane przez naszego eksperta.

Jeśli szukacie arkusza CKE i rozwiązań z matematyki na poziomie rozszerzonym zajrzyjcie do naszego raportu specjalnego Matura 2021 i do zakładki Arkusze.  

5 maja absolwenci pisali już maturę z matematyki na poziomie podstawowym. Nieoficjalne odpowiedzi do arkusza CKE znajdziecie TUTAJ

Matura z WOSu

Dziś maturzyści przystąpią do egzaminu z jeszcze jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym - z wiedzy o społeczeństwie. Matura z WOS-u rozpocznie się o 14.00.

O godzinie 19.00 CKE opublikuje arkusz z zadaniami. Zaraz potem zapraszamy do Interii, gdzie pojawią się rozwiązania opracowane przez naszego eksperta. Także i te odpowiedzi opublikujemy w raporcie Matura 2021, w zakładce Arkusze.  

Zobacz także:

Matura 2021. Język polski poziom podstawowy. ARKUSZ CKE i odpowiedzi

Matura 2021 z matematyki - poziom podstawowy. ARKUSZ CKE i rozwiązania

Matura 2021. Język angielski poziom podstawowy. Tutaj arkusz CKE i rozwiązania

Matura 2021 z języka angielskiego poziom rozszerzony. Arkusz CKE i nieoficjalne odpowiedzi

Matura 2021. Język polski, poziom rozszerzony. Zobacz arkusz CKE i nieoficjalne odpowiedzi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje