Reklama

Reklama

Matura 2021: Język niemiecki poziom rozszerzony. U nas odpowiedzi

W piątek o godzinie 14:00 rozpoczął się egzamin maturalny z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym. Trwał 150 minut. W naszym raporcie maturalnym znajdziecie arkusz CKE i propozycje rozwiązań. Gdzie i o której dokładnie go szukać! Poniżej wyjaśniamy!

Arkusz CKE z niemieckiego na poziomie rozszerzonym wraz z transkrypcją nagrań z części "Rozumienie ze słuchu" opublikujemy już o godzinie 19:00. Następnie nasz germanista przystąpi do rozwiązywania zadań i już kilka minut później - minuta po minucie będziemy publikować odpowiedzi do kolejnych zadań. Arkusz i rozwiązania znajdziesz tutaj: "Matura 2021. Arkusze CKE".

MATURA 2021. Arkusz CKE: Język niemiecki poziom rozszerzony oraz odpowiedzi (kliknij tutaj)

Reklama

Matura 2021 rozszerzony niemiecki. Ważne informacje 

Maturę z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym zdawało 5 tys. maturzystów. Co stanowi niespełna 2 proc. wszystkich tegorocznych absolwentów. 

Arkusz egzaminacyjny z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym składał się z zadań zamkniętych różnego rodzaju (wyboru wielokrotnego, zadań na dobieranie) oraz zadań otwartych, w tym 8 krótkiej i 1 rozszerzonej odpowiedzi. Zadania sprawdzały wiadomości oraz umiejętności w czterech obszarach: rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów pisanych, znajomości środków językowych oraz tworzenia wypowiedzi pisemnej. 

Zadania sprawdzające rozumienie ze słuchu co roku są oparte na nagranych tekstach, odtworzonych podczas egzaminu z płyty CD. Z kolei zadania sprawdzające rozumienie tekstów pisanych oraz dwa zadania sprawdzające znajomość środków językowych są oparte na tekstach autentycznych lub w minimalnym stopniu adaptowanych zamieszczonych w arkuszu egzaminacyjnym.  

Matura 2021: Niemiecki. Ile punktów można zdobyć?

Za rozwiązanie wszystkich zadań zdający mógł otrzymać 50 punktów (1 punkt za każde zadanie zamknięte lub otwarte w obszarach rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów pisanych i znajomości środków językowych oraz 13 punktów za wypowiedź pisemną).

Matura z niemieckiego na poziomie rozszerzonym jest przedmiotem dodatkowym. Oznacza to, że zdają ją tylko osoby, które zadeklarowały taką chęć. Matury z przedmiotu dodatkowego nie można też nie zdać. Nie ma minimalnego określonego progu punktowego, który uczeń musi uzyskać. 

Matura 2021: Niemiecki podstawowy. Zobacz arkusz CKE i odpowiedzi  

W czwartek odbyła się matura z języka niemieckiego na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie tego egzaminu CKE przewidziała, jak co roku 120 minut. W raporcie maturalnym Interii publikowaliśmy arkusz wraz z proponowanymi odpowiedziami. Znajdziesz go tutaj:  MATURA 2021. Arkusz CKE z niemieckiego - poziom podstawowy i odpowiedzi (zobacz tutaj)

W piątek przed południem odbyła się także matura z chemii na poziomie rozszerzonym. Arkusz CKE publikujemy tutaj:

MATURA 2021: Arkusz CKE z chemii i odpowiedzi (publikujemy pod tym linkiem)

Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy i fiszki znajdziesz na Bryk.pl  oraz na Opracowania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje