Reklama

Reklama

Matura 2021. Język angielski najpopularniejszym przedmiotem dodatkowym

Język angielski na poziomie rozszerzonym bije rekordy popularności na maturze 2021. Chęć jego zdawania zadeklarowało 58,5 proc. tegorocznych absolwentów – podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna. Na kolejnych miejscach plasują się matematyka, język polski, geografia i biologia. Egzaminy maturalne rozpoczynają się 4 maja.

Żeby zdać maturę 2021, trzeba zdobyć 30 proc. z trzech przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym (języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego) oraz podejść do jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa nie odbywają się egzaminy ustne dla wszystkich abiturientów. Zdają je tylko osoby, które rekrutują się na zagraniczne uczelnie, gdzie wynik z ustnego egzaminu jest koniecznością.

Matura 2021. Jakie przedmioty dodatkowe zdaja maturzyści?

Z danych zebranych przez CKE wynika, że na maturze 2021 najchętniej zdawanym przedmiotem dodatkowym będzie język angielski. 58, 5 proc. maturzystów zadeklarowało jego zdawanie.

Reklama

Czytaj także: Matura z języka angielskiego. Powtórka 

Na drugim miejscu plasuje się matematyka na poziomie rozszerzonym zdaje ją 27,5 proc. Trzeci jest rozszerzony polski, który napisze 21,3 proc. absolwentów. Kolejne w rankingu popularności przedmiotów dodatkowych na maturze 2021 są: geografia (19,9 proc.), biologia (16,3 proc.), chemia (9,5 proc.), fizyka (7,3 proc.) historia ( 6,6proc.) wiedza o społeczeństwie (5,8 proc.).

Sesja matur rozpocznie się 4 maja. Podobnie jak w roku poprzednim egzaminy będą się odbywać w szczególnym reżimie sanitarnym. O tym jakie zasady będą obowiązywać, czytaj tutaj

Czytaj także: Harmonogram matury 2021. Sprawdź terminy egzaminów 


Reklama

Reklama

Reklama