Reklama

Reklama

Matura 2021. Geografia na poziomie rozszerzonym. Egzamin zakończony

O godzinie 12.00 abiturienci zakończyli pisanie matury z geografii. To jeden z przedmiotów do wyboru zdawany na poziomie rozszerzonym. Tuż po godzinie 14.00 arkusz z zadaniami opublikuje Centralna Komisja Egzaminacyjna, a zaraz potem będziecie go mogli znaleźć w Interii. Niedługo później w naszym raporcie specjalnym Matura 2021 podamy pierwsze nieoficjalne odpowiedzi z matury z geografii.

Geografia jest jednym z najczęściej wybieranych przez abiturientów przedmiotem na maturze 2021. Przystąpiło do niej 19,9 proc. maturzystów, czyli około 53,8 tys. osób.

MATURA 2021: Geografia. W tym miejscu publikujemy arkusz CKE i odpowiedzi [KLIKNIJ]

Dwa warunki, by zdać maturę 2021

Geografia jest jednym z przedmiotów do wyboru, a więc jest zdawana na poziomie rozszerzonym. W tym roku maturzyści nie mieli obowiązku przystępowania do przynajmniej jednego przedmiotu na tym poziomie. Nie musieli też zdawać egzaminów ustnych z języka polskiego i języka obcego.

Reklama

W ramach matury 2021 absolwenci muszą spełnić dwa warunki, by uzyskać świadectwo dojrzałości. Po pierwsze, przystąpić do trzech egzaminów na poziomie podstawowym - z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

Po drugie, z każdego z nich uzyskać przynajmniej 30 proc. punktów.

Wyniki z przedmiotów do wyboru nie mają wpływu na otrzymanie świadectwa maturalnego.

Matura 2021 z geografii. Nieoficjalne rozwiązania

Od początku majowej sesji egzaminacyjnej w Interii publikujemy nieoficjalne odpowiedzi z najpopularniejszych przedmiotów. Tak będzie i dziś. Jeśli szukacie arkusza CKE z geografii, to po 14.00 znajdziecie go u nas. Arkusz CKE opublikujemy w naszym raporcie specjalnym Matura 2021.

Zaraz potem w zakładce Arkusze będziecie mogli sprawdzić zaproponowane przez naszego eksperta odpowiedzi do zadań z arkusza CKE. Nieoficjalne rozwiązania z geografii znajdziecie w Interii.

MATURA 2021: Geografia. Tutaj arkusz CKE i odpowiedzi

Matura 2021. Język niemiecki - odpowiedzi w Interii

Dziś o 14.00 maturzyści zdają jeszcze egzamin z języka niemieckiego na poziomie podstawowym. Egzamin z języka obcego nowożytnego jest jednym z trzech obowiązkowych na tegorocznej maturze.

Wśród języków obcych najpopularniejszym językiem zdawanym na poziomie podstawowym był język angielski. Podeszło do niego prawie 95 proc. wszystkich absolwentów liceów i techników.

Język niemiecki na poziomie podstawowym chce z kolei zdawać 10,5 tys. osób.

Arkusz CKE i pierwsze rozwiązania z matury z niemieckiego znajdziecie już po 19.00 w naszym raporcie specjalnym Matura 2021 w zakładce Arkusze.

Zobacz także:

Matura 2021. Język polski poziom podstawowy. ARKUSZ CKE i odpowiedzi

Matura 2021 z matematyki - poziom podstawowy. ARKUSZ CKE i rozwiązania

Matura 2021. Język angielski poziom podstawowy. Tutaj arkusz CKE i rozwiązania

Matura 2021 z języka angielskiego poziom rozszerzony. Arkusz CKE i nieoficjalne odpowiedzi

MATURA 2021. Język polski na poziomie rozszerzonym. Arkusz CKE i odpowiedzi

MATURA 2021: Matematyka poziom rozszerzony. ARKUSZ CKE i ROZWIĄZANIA

Matura 2021 z WOSu. Zobacz arkusz CKE i proponowane odpowiedzi

MATURA 2021 z biologii. Zobacz arkusz CKE i odpowiedzi (kliknij tutaj)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama