Reklama

Reklama

Matura 2021. Egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym zakończony

Po godzinie 12.00 uczniowie zakończyli pisanie matury z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. To jeden z przedmiotów do wyboru na tegorocznej maturze. Tuż po 14.00 opublikujemy w Interii arkusz CKE z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, a niedługo potem klucze odpowiedzi zaproponowane przez naszego eksperta.

W tym roku do matury z języka polskiego na poziomie rozszerzonym przystąpiło 21,3 proc. absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, czyli około 57,8 tys. osób.

Matura 2021. Język polski poziom rozszerzony. Konspekty w Interii

Arkusz dzisiejszego egzaminu Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje o godzinie 14.00. Zaraz po tym będziecie go mogli znaleźć w Interii, a nasz ekspert przystąpi do opracowywania proponowanych odpowiedzi. Sugerowane klucze rozwiązań znajdziecie w Interii niedługo po 14.00.

Sugerowane rozwiązania z języka polskiego na poziomie rozszerzonym znajdziecie w naszym raporcie specjalnym Matura 2021 w zakładce Arkusze.  

Reklama

Matura z języka polskiego na poziomie rozszerzonym nie ma części testowej. Abiturienci mieli dwa tematy wypracowań do wyboru. Nasz ekspert przygotuje konspekty dla obu tematów.

Co jeszcze dziś na maturze?

Dziś po południu uczniowie będą jeszcze pisać pisemne egzaminy z języka kaszubskiego i z języka łemkowskiego. Podobnie jak języka polski na poziomie rozszerzonym także i te egzaminy nie są obowiązkowe.

Język kaszubski i język łemkowski są przedmiotami rzadko wybieranymi na maturze. Zdaje je co roku odpowiednio kilkanaście osób i jedna lub dwie osoby.

Zobacz także:

Matura 2021. Język polski poziom podstawowy. ARKUSZ CKE i odpowiedzi

Matura 2021 z matematyki - poziom podstawowy. ARKUSZ CKE i rozwiązania

Matura 2021. Język angielski poziom podstawowy. Tutaj arkusz CKE i rozwiązania

Matura 2021 z języka angielskiego poziom rozszerzony. Arkusz CKE i nieoficjalne odpowiedzi

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy