Reklama

Reklama

Matura 2021. Egzamin z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym zakończony

Po godzinie 11.30 zakończył się egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Przystąpiło do niego prawie 60 proc. abiturientów. Po godzinie 14.00 opublikowaliśmy w Interii arkusz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z zadaniami oraz nieoficjalne odpowiedzi zaproponowane przez naszych ekspertów.

Matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się o godzinie 9.00 i trwała 150 minut. Do egzaminu przystąpiło 158,4 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, czyli 58,5 proc. z nich.

Angielski na poziomie rozszerzonym. Co było?

Jak tegoroczną maturę z angielskiego na poziomie rozszerzonym oceniają uczniowie?

- Ogólnie bez zaskoczeń, matura dość prosta - powiedział Interii jeden z maturzystów. - W czytaniu było bardzo łatwe zadanie. Trzy teksty i trzeba było dopasować do nich nagłówki. Aż dziwne, że tak proste zadanie było na rozszerzeniu - dodał.

Reklama

- W części pisemnej była rozprawka i artykuł. Rozprawka na temat udostępniania online zbiorów przez muzea i galerie sztuki - wspominał absolwent.

Także w mediach społecznościowych maturzyści dzielą się pierwszymi wrażeniami po egzaminie. Zadania oceniają generalnie jako niesprawiające trudności. "Szczególnie gramatyka niesamowicie łatwa" - można przeczytać.

Przedmiot do wyboru

Język angielski na poziomie rozszerzonym jest jednym z przedmiotów do wyboru. Według danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, tylko 13,5 procent tegorocznych absolwentów liceów i techników zdecydowało, że nie przystąpi do ani jednego takiego egzaminu. Zgodnie z tegorocznymi zasadami żeby zdać maturę wystarczy, że uczniowie zaliczą na przynajmniej 30 proc. tylko trzy egzaminy obowiązkowe - język polski, matematykę oraz język obcy nowożytny na poziomie podstawowym.

W tym roku maturzyści najchętniej wybierali właśnie język angielski jako przedmiot zdawany na poziomie rozszerzonym. Na kolejnych miejscach były: matematyka, język polski, geografia i biologia.

Matura 2021. Rozwiązania z angielskiego w Interii

Jak co dzień od 4 maja, gdy zaczęła się majowa sesja maturalna, o godzinie 14.00 Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępniła arkusz z zadaniami z egzaminu. 

Tuż po 14.00 opublikowaliśmy w Interii arkusz CKE i sugerowane przez naszych ekspertów rozwiązania zadań. Nieoficjalne odpowiedzi z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym znajdziecie w naszym raporcie specjalnym Matura 2021 w zakładce Arkusze.

Wczoraj maturzyści zdawali egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Rozwiązań z tego arkusza szukajcie TUTAJ

Egzamin z filozofii

Dziś odbywa się jeszcze jeden z egzaminów maturalnych. O godzinie 14.00 uczniowie przystąpili do matury z filozofii, która należy do grupy przedmiotów rzadko wybieranych przez abiturientów. W tym roku chęć jej zdawania zadeklarowało mniej niż jeden procent maturzystów.

Majowa sesja egzaminacyjna potrwa do 20 maja. Wyniki matur zostaną ogłoszone 5 lipca.

Matura 2021. Terminy egzaminów, sprawdź harmonogram

Zobacz także:

Matura 2021. Język polski poziom podstawowy. ARKUSZ CKE i odpowiedzi

Matura 2021 z matematyki - poziom podstawowy. ARKUSZ CKE i rozwiązania

Matura 2021. Język angielski poziom podstawowy. Tutaj arkusz CKE i rozwiązania 

Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy i fiszki znajdziesz na Bryk.pl  oraz na Opracowania.pl


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje