Reklama

Reklama

Matura 2021. Dziś matematyka. Arkusze i odpowiedzi w Interii

Maratonu maturalnego ciąg dalszy. Dziś egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. O godzinie 9.00 uczniowie rozpoczęli rozwiązywanie. O 14.00 Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje arkusz. Tuż po tym w Interii pojawią się proponowane rozwiązania do poszczególnych zadań opracowane przez naszego eksperta. Zapraszamy!

Matura z matematyki, która na poziomie podstawowym jest przedmiotem obowiązkowym, zawiera zadania wielokrotnego wyboru oraz zadania otwarte. Maksymalnie można otrzymać 45 punktów. Aby zdać, należy zdobyć minimum 30 proc. wszystkich punktów.

Rozwiązania z matematyki w Interii

CKE opublikuje arkusz z dzisiejszego egzaminu tuż po godzinie 14.00. Zaraz potem zapraszamy na strony Interii, gdzie będziecie mogli sprawdzić, jakie odpowiedzi do poszczególnych zadań z matematyki sugerują nasi eksperci.

Arkusze i odpowiedzi publikujemy w naszym specjalnym raporcie Matura 2021. Niedługo po 14.00 pojawią się w zakładce Arkusze. Kliknij! 

Reklama

Matura 2021. Przedmioty obowiązkowe

Oprócz matematyki maturzyści zdają obowiązkowo także język polski oraz język obcy nowożytny. Pierwszy z tych egzaminów uczniowie zdawali 4 maja. Jak podało ministerstwo edukacji, przystąpiło do niego 271 tys. tegorocznych absolwentów liceum i technikum.

Na egzaminie jako temat rozprawki można było wybrać następujące zagadnienia: czy ambicja ułatwia osiąganie celu, na podstawie "Lalki", lub czy miasto jest dobre, czy złe dla człowieka, na podstawie "Ziemi obiecanej", albo analiza wiersza "Strych" Beaty Obertyńskiej.

Arkusz i rozwiązania z języka polskiego

Również w przypadku języka polskiego nasi eksperci zaproponowali możliwe odpowiedzi do arkusza CKE. Można je sprawdzić TUTAJ. Kliknij!

Najczęściej wybieranym językiem obcym jest niezmiennie język angielski - egzamin z niego na poziomie podstawowym odbędzie się 6 maja.

W tym roku nie ma obowiązkowych egzaminów ustnych.

Dziś maturzystów czeka jeszcze jeden egzamin - z historii muzyki. Nie jest on jednak obowiązkowy. Należy do tzw. przedmiotów do wyboru.

To pierwsze egzaminy w sesji majowej matury. W tym roku potrwa ona do 20 maja.

Matura 2021. Terminy egzaminów, sprawdź harmonogram

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje