Reklama

Reklama

Matura 2022. Geografia poziom rozszerzony. Arkusz CKE i odpowiedzi w Interii

Jeśli pisałeś dziś maturę 2022 z geografii na poziomie rozszerzonym, to mamy dla ciebie arkusz CKE i odpowiedzi zaproponowane przez naszych ekspertów. Geografia to jeden z nieobowiązkowych przedmiotów, który mogli wybrać tegoroczni abiturienci. Publikujemy arkusz maturalny. W tym artykule dodajemy również odpowiedzi. Bądź z nami, odświeżaj ten artykuł i sprawdzaj rozwiązania.

Matura z geografii na poziomie rozszerzonym, to jeden z przedmiotów, które uczniowie mogą wybrać nieobowiązkowo. Geografia to trzeci najpopularniejszy przedmiot dodatkowy na maturze. Na pierwszym miejscu znalazł się tradycyjnie język angielski, na drugim matematyka.

Matura 2022. Geografia na poziomie rozszerzonym. Najważniejsze informacje

Matura rozszerzona z geografii 2022 rozpoczęła się o godz. 9.00. Uczniowie mieli 180 minut na rozwiązanie zadań. Rozszerzonej matury z geografii nie da się nie zdać, ponieważ w przypadku egzaminów dodatkowych nie obowiązuje prób zdawalności. Nie oznacza to, że wynik tego egzaminu nie ma znaczenia. Wręcz przeciwnie, może decydować o pozytywnej rekrutacji na wymarzone studia.

Reklama

Matura z geografii składa się z około 50 zadań. Dzielą się one na zamknięte i otwarte. Maksymalna ilość punktów do zdobycia wynosi 60. Na maturę rozszerzoną z geografii można zabrać ze sobą linijkę, lupę i kalkulator. Arkusz z zadaniami na maturze z geografii często zawiera mapy, wykresy i rysunki.

Matura 2022. Arkusze CKE i nieoficjalne odpowiedzi w Interii

Od 4 maja nasi eksperci przygotowują odpowiedzi na pytania w ramach matury 2022. Opublikowaliśmy już arkusze CKE oraz nieoficjalne odpowiedzi z polskiego, matematyki, angielskiego i niemieckiego na poziomie podstawowym oraz wielu przedmiotów na poziomie rozszerzonym. Tutaj możesz sprawdzić odpowiedzi z niektórych z opracowanych przez naszych specjalistów przedmiotów: 

Arkusz CKE oraz nieoficjalne odpowiedzi z języka polskiego - poziom podstawowy

Arkusz maturalny oraz proponowane rozwiązania z matematyki - poziom podstawowy

Zobacz arkusz CKE i nieoficjalne odpowiedzi z języka angielskiego - poziom podstawowy

Arkusz CKE i proponowane odpowiedzi: język niemiecki - poziom podstawowy

Arkusz CKE i poprawne odpowiedzi: język angielski - poziom rozszerzony

ARKUSZ CKE i poprawne odpowiedzi: język polski - poziom rozszerzony

ARKUSZ CKE i poprawne odpowiedzi: matematyka - poziom rozszerzony

Geografia 2022 poziom rozszerzony. Arkusz i odpowiedzi

Również dziś nasi eksperci przygotują dla was proponowane odpowiedzi do egzaminu maturalnego z geografii na poziomie rozszerzonym.

Tutaj  można pobrać: ARKUSZ CKE geografia poziom rozszerzony

Poniżej znajdziesz zaproponowane przez naszych ekspertów odpowiedzi.Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy