Reklama

Reklama

Wyniki matury 2022. Przemysław Czarnek komentuje

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje dziś wyniki matury 2022. Jeszcze przed ich oficjalnym ujawnieniem odniósł się do nich minister edukacji Przemysław Czarnek. - Matury w 2022 roku wypadły lepiej niż rok wcześniej - powiedział polityk.

Wyniki matury 2022 zostaną opublikowane już dziś - we wtorek 5 lipca

Matura 2022. Gdzie i jak sprawdzić wyniki?

Aby sprawdzić wyniki matury 2022 uczniowie będą musieli zalogować się do portalu uruchomionego przez CKE. Indywidualne wyniki poznają za pośrednictwem ZIU (aplikacji przygotowanej na zlecenie resortu edukacji, która pozwala uczniom sprawdzać uzyskane przez siebie wyniki egzaminów państwowych). Każdy uczeń otrzymał odpowiednie, indywidualne dane do swojego konta.

Można zalogować się także przy pomocy Profilu Zaufanego.

Reklama

Wyniki ogólne matury 2022 oraz dokładne sprawozdania CKE będzie można sprawdzić TUTAJ

Wyniki matury 2022. Przemysław Czarnek komentuje

We wtorek rano w PR24 minister edukacji Przemysław Czarnek odniósł się do wyników tegorocznych matur. Polityk podkreślił, że choć "matura w każdym roku jest inna, bo inne są zadania i poziom trudności", to tegoroczne matury wypadły lepiej niż zeszłoroczne.

- Przewidywaliśmy to z dwóch powodów. Po pierwsze, to był rok stacjonarny. Maturzyści przygotowywali się do matur w szkołach, wraz ze swoimi nauczycielami, w normalnym trybie stacjonarnym. A wiemy, że poprzedni rok to był rok w większości w trybie zdalnym i, siłą rzeczy, to przygotowywanie się do matur spoczywało głównie na samych uczniach i ewentualnie korepetytorach - ocenił Przemysław Czarnek.

Zdaniem ministra edukacji i nauki, ten rok "był łatwiejszy pod tym względem". - Myślę, że to zaważyło na tym, że te matury wypadły lepiej - zastrzegł Czarnek.

Arkusze CKE i nieoficjalne odpowiedzi w Interii

Podczas sesji majowej matury 2022 w Interii publikowaliśmy arkusze CKE wraz z nieoficjalnymi odpowiedziami. Jeśli już teraz chcesz przekonać się o tym, jaki mniej więcej wynik na egzaminie dojrzałości zdobyłeś, to zapraszamy do zapoznania się z naszymi materiałami. Poniżej znajdziecie najpopularniejsze przedmioty, a całą resztę w naszym raporcie specjalnym Matura 2022.

Arkusz CKE oraz nieoficjalne odpowiedzi z języka polskiego - poziom podstawowy

Arkusz maturalny oraz proponowane rozwiązania z matematyki - poziom podstawowy

Zobacz arkusz CKE i nieoficjalne odpowiedzi z języka angielskiego - poziom podstawowy

Arkusz CKE i proponowane odpowiedzi: język niemiecki - poziom podstawowy

Matura 2022: Język angielski, poziom rozszerzony. Zobacz odpowiedzi i arkusz CKE

Język polski na poziomie rozszerzonym. Zobacz arkusz CKE oraz proponowane odpowiedzi

Arkusz CKE i nieoficjalne odpowiedzi z matematyki na poziomie rozszerzonym

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy