Reklama

Reklama

Matura 2022. Rozpoczęła się matura z fizyki. Arkusz CKE i odpowiedzi w Interii

O godzinie 9:00 rozpoczęła się matura z fizyki na poziomie rozszerzonym. To jeden z ostatnich egzaminów w tym roku. Fizyka nie jest przedmiotem obowiązkowym. Po godzinie 14:00 opublikujemy w Interii arkusz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, a kilka minut później odpowiedzi.

Matura 2022. Fizyka - poziom rozszerzony

19 maja o godzinie 9:00 rozpoczął się egzamin z fizyki. Matura potrwa 180 minut. W poprzednich latach abiturienci mieli do rozwiązania około 20-30 zadań. W formule zamkniętej i otwartej. W czasie ich rozwiązywania można mieć przy sobie kilka pomocy: karty wybranych wzorów i stałych fizykochemicznych na egzamin maturalny z biologii, chemii i fizyki, linijki oraz kalkulator.

Matura 2022. Fizyka - ilu chętnych?

CKE podaje, że do egzaminu z fizyki przystąpi, około 19 700 absolwentów szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2021/2022. To 6,8% wszystkich absolwentów w 2022 roku.

Reklama

Matura z fizyki. Gdzie szukać odpowiedzi i arkuszy CKE?

Od początku matury 2022 w Interii publikujemy arkusze CKE oraz nieoficjalne odpowiedzi z najpopularniejszych przedmiotów. Tak samo będzie i dziś. Tuż po 14.00 na naszych stronach znajdziecie arkusz maturalny z fizyki na poziomie rozszerzonym, a kilka minut później pojawią się pierwsze odpowiedzi opracowane przez naszych specjalistów. Bądźcie z nami!

Matura 2022. Egzamin na poziomie rozszerzonym - jakie zasady?

Matura z fizyki na poziomie rozszerzonym, to jeden z nieobowiązkowych przedmiotów, który wybrać mogą absolwenci szkół średnich. Do przedmiotów obowiązkowych należy język polski, matematyka i język nowożytny na poziomie podstawowych. Te egzaminy zdają osoby, które przekroczą próg 30 proc.

Dodatkowo abiturienci mają obowiązek wybrać jeden przedmiot na poziomie rozszerzonym. On jednak nie podlega żadnym progom. Liczba uzyskanych punktów decyduje w rekrutacji na uczelnie wyższe.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy