Reklama

Reklama

Matura 2022: Arkusze maturalne CKE z języka angielskiego z 2019, 2020 i 2021 roku

Matura 2022 coraz bliżej. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych obok matematyki oraz języka polskiego, muszą popisać się podstawową wiedzą z języka angielskiego. Nie bez znaczenia w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości są arkusze maturalne z poprzednich lat. Z tych można wywnioskować, co egzaminatorzy mogą przygotować maturzystom w tym roku. Oto arkusze maturalne z języka angielskiego 2019, 2020 i 2021.

Matura 2022 język angielski: Kiedy test?

Kiedy matura 2022? Weekend majowy uczniowie spędzą dzieląc ten czas na naukę oraz odpoczynek, ponieważ matura w tym roku wypada zaraz po majówce. Już w środę 4 maja rusza egzamin dojrzałości z języka polskiego. Dzień późnej szare komórki maturzyści będą musieli wytężyć z matematyki. A kiedy wypada matura 2022 z angielskiego?

Matura 2022 z języka angielskiego rusza 6 maja o godz. 9. Mowa o maturze na poziomie podstawowym. To jednak niejedyny egzamin z języka nowożytnego tego dnia, ponieważ Centralna Komisja Egzaminacyjna zapowiedziała, że o godz. 14 rusza matura z języka francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego. Kiedy matura 2022? Szczegółowy harmonogram matur 2022 z obowiązkowych przedmiotów:

Reklama

  • 4 maja godz. 9 - język polski: poziom podstawowy
  • 5 maja godz. 9 - matematyka: poziom podstawowy
  • 6 maja godz. 9 - język angielski: poziom podstawowy, język francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski: poziom podstawowy godz. 14.

Kiedy matura 2022 z języka angielskiego poziom rozszerzony? Egzamin dojrzałości na poziomie rozszerzonym oraz dwujęzycznym rusza 9 maja o godz. 9. 

Matura 2022: Arkusze maturalne CKE z języka angielskiego z 2019 roku

Arkusze maturalne z języka angielskiego na poziomie podstawowym składają się z zadań zamkniętych oraz jednego zadania otwartego rozszerzonej odpowiedzi. Zadania sprawdzają umiejętności w czterech obszarach: rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów pisanych, znajomości środków językowych i tworzenia wypowiedzi pisemnej. Oto arkusze maturalne z języka angielskiego 2019:

Matura 2022: Arkusze maturalne CKE z języka angielskiego z 2020 roku

Arkusze maturalne z języka angielskiego należy wypełnić w czasie 120 minut. Na poziomie rozszerzonym trwa już 150 minut. To egzamin z puli przedmiotów dodatkowych co oznacza, że arkusze CKE z angielskiego na poziomie rozszerzonym wypełniają ci, którzy wyrażają taką chęć. Na maturze z przedmiotów dodatkowych nie określa się progu zdawalności. Oto arkusze maturalne z języka angielskiego 2020:

Matura 2022: Arkusze maturalne CKE z języka angielskiego z 2021 roku

Żeby w tym roku zdać maturę, konieczne jest uzyskanie wyniku na poziomie co najmniej 30 procent z trzech egzaminów: języka polskiego, matematyki oraz nowożytnego języka obcego. W trzecim przypadku największą popularnością cieszy się właśnie język angielski. Arkusze maturalne z języka angielskiego co roku wypełnia ponad 90 procent maturzystów. Oto arkusze maturalne z języka angielskiego 2021:

Matura 2022 w terminie głównym potrwa do 23 maja. Identycznie jak w roku ubiegłym, maturzyści nie zdają egzaminu w formie ustnej. To ma miejsce jedynie w przypadku, gdy w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną uczeń musi przedstawić wynik z części ustnej egzaminu lub gdy jest zobowiązany do przystąpienia do części ustnej egzaminu maturalnego z języka obcego nowożytnego w ramach postanowień umowy międzynarodowej. W takich przypadkach matura 2022 i egzamin ustny odbędzie się w dniach 18-20 maja.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy