Język angielski (poziom rozszerzony) - to z tym przedmiotem w środę po południu mierzyli się maturzyści. Był to egzamin dodatkowy, do którego przystąpiło 163 tys. tegorocznych abiturientów. Arkusz CKE - język angielski (poziom rozszerzony) i odpowiedzi znajdziecie poniżej. Arkusz rozwiązał współpracujący z nami ekspert. Zapraszamy!

Matura 2020 - dziś egzaminy z języka angielskiego (oprac. graficzne Interia)

Matura z angielskiego na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się w środę o godzinie 14:00 i trwała 150 minut. Był to egzamin z puli przedmiotów dodatkowych. Oznacza to, że przystąpili do niego tylko ci, którzy wyrazili taką chęć. Na maturze z przedmiotów dodatkowych nie określa się progu zdawalności, dlatego nie można ich nie zdać. Wynik liczy się jednak przy rekrutacji na studia.

Środa (10 czerwca) była trzecim dniem matur 2020. Abiturienci mają już za sobą trzy obowiązkowe egzaminy pisemne: z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego na poziomie podstawowym - pisali je kolejno w poniedziałek, wtorek i środę.

W czwartek (11 czerwca), w związku z obchodzonym świętem Bożego Ciała, egzaminy maturalne nie odbędą się. Sesja maturalna będzie kontynuowana od poniedziałku, 15 czerwca. Wówczas maturzyści napiszą egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym (godz. 9:00) i z filozofii (godz. 14:00).

Język angielski rozszerzony - arkusz CKE i odpowiedzi

Maturzyści! Arkusz z angielskiego na poziomie rozszerzonym i odpowiedzi publikujemy poniżej. Zadania rozwiązał współpracujący z nami ekspert. Pamiętajcie, że są to odpowiedzi nieoficjalne.

***

Zobacz arkusze CKE i proponowane rozwiązania z innych przedmiotów:

Matura 2020: Język angielski (poziom podstawowy) - arkusz CKE i odpowiedzi

Matura 2020: Język polski (poziom podstawowy) - arkusz CKE i odpowiedzi

Matura 2020: Język polski (poziom rozszerzony) - arkusz CKE i odpowiedzi

Matura 2020: Matematyka (poziom podstawowy) - arkusz CKE i odpowiedzi