Reklama

Reklama

Matura próbna 2020. Język niemiecki poziom podstawowy. Arkusz CKE

Próbna matura 2020 trwa. W poniedziałek maturzyści mierzą się z językami obcymi. Na stronie CKE pojawiły się arkusze z języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego. Poniżej znajdziesz arkusz z języka niemieckiego. Zapraszamy!

Matura próbna 2020. Język niemiecki poziom podstawowy - arkusz CKE + plik dźwiękowy

Poniedziałek jest trzecim dniem próbnych matur 2020. W ubiegłym tygodniu CKE publikowała arkusze m.in. z języka polskiego czy matematyki.

Dzisiaj czas na języki obce. Rano pojawiły się arkusze z języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego na poziomie podstawowym, a po południu - rozszerzonym (zobacz tutaj i tutaj)

Reklama

Z kolei we wtorek CKE opublikuje arkusze z biologii, wiedzy o społeczeństwie, geografii i informatyki na poziomie rozszerzonym.

Matury zostaną przełożone?

Tegoroczni maturzyści cały czas zastanawiają się, czy matury 2020 odbędą się w wyznaczonym terminie. Oficjalnie, sesja maturalna powinna wystartować 4 maja.

"Rozumiem, że jest ogromne napięcie i niepewność, ale w tej chwili, zgodnie ze wszystkimi dokumentami, zgodnie z prawem, stan epidemiczny trwa do świąt wielkanocnych. Teoretycznie oznacza to, że 15 kwietnia szkoły wracają do normalnego funkcjonowania" - komentuje dyrektor CKE.

"Jeżeli ten stan zostanie przedłużony, to wówczas zostaną podjęte także odpowiednie decyzje jeśli chodzi o egzaminy. Natomiast  czekamy na decyzję rządu" - dodaje Marcin Smolik.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy