Reklama

Reklama

Matura próbna 2020. Historia poziom rozszerzony. Arkusz CKE

Próbna matura 2020 dobiegła końca. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała na swojej stronie internetowej ostatnie arkusze egzaminacyjne. Poniżej zamieszczamy arkusz z historii na poziomie rozszerzonym. W czwartek (9 kwietnia) zapadnie decyzja rządu w sprawie matur w związku z epidemią koronawirusa w Polsce.

Matura próbna 2020. Historia poziom rozszerzony - arkusz CKE (znajdziesz tutaj)

Środa jest ostatnim dniem próbnych matur 2020. CKE publikowała arkusze od 2 kwietnia.

Dziś rano uczniowie mogli pobrać arkusze z chemii na poziomie rozszerzonym oraz z języków mniejszości narodowych na poziomie podstawowym. Po południu CKE opublikowała arkusze z tych języków na poziomie rozszerzonym, a także test z historii. 

Reklama

Wszystkie poprzednie arkusze znajdziesz TUTAJ.

Decyzja w sprawie matury 2020

W tym roku wyjątkowo, w związku z epidemią koronawirusa, uczniowie mierzyli się z zadaniami w trybie zdalnym. Próbne matury nie były obowiązkowe. Szkoły same decydowały, czy chcą je przeprowadzić.

W czwartek (9 kwietnia) poznamy decyzję rządu w sprawie dalszych ograniczeń w związku z koronawirusem w Polsce. Zostanie też przekazana decyzja odnośnie tegorocznych egzaminów szkolnych - ósmoklasisty oraz matur.

W związku z epidemią od 12 marca do 10 kwietnia, czyli do świąt Wielkanocnych, zajęcia stacjonarne w szkołach i przedszkolach są zawieszone. Lekcje odbywają się w trybie zdalnym.

Wszystkie dotychczas opublikowane arkusze CKE matur próbnych znajdziecie w naszym raporcie specjalnym Matura 2020 w zakładce ARKUSZE (kliknij tutaj)

Reklama

Reklama

Reklama