Reklama

Reklama

Matura 2020 z fizyki. Arkusz CKE i rozwiązania zadań

Matura z fizyki zakończona! Zdawało ją dziś ponad 21,7 tys. tegorocznych absolwentów. Egzamin rozpoczął się o godz. 9:00 i trwał trzy godziny. Poniżej publikujemy arkusz CKE z fizyki i odpowiedzi, które zaproponował nasz ekspert. Zapraszamy!

Trwa trzeci tydzień matur 2020. W poniedziałek i wtorek abiturienci zdawali języki obce - włoski oraz francuski. Jedna osoba napisała też maturę z języka łemkowskiego.

Dziś odbył się egzamin z fizyki na poziomie rozszerzonym. Rozpoczął się o godz. 9:00. Przystąpiło do niego ponad 21,7 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, czyli 8 proc. zdających. Na rozwiązanie arkusza egzaminacyjnego maturzyści mieli równo trzy godziny. Matura z tego przedmiotu zakończyła się o godz. 12:00.

Reklama

Przypomnijmy, że każdy maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych: z języka polskiego, języka obcego i matematyki na poziomie podstawowym, a ponadto do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z grupy tzw. przedmiotów do wyboru - może ich wybrać maksymalnie sześć. 

Aby zdać maturę, abiturient musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Wynik egzaminu z przedmiotu do wyboru nie ma wpływu na uzyskanie świadectwa maturalnego. Liczy się jednak przy rekrutacji na studia.

Maturzysta, który nie zda jednego obowiązkowego egzaminu, ma prawo do poprawki. Ten, który nie zda więcej niż jednego egzaminu, może poprawiać maturę dopiero za rok.

Matura 2020: Fizyka - arkusz CKE i odpowiedzi

Poniżej publikujemy arkusz CKE z fizyki (poziom rozszerzony) wraz z odpowiedziami zaproponowanymi przez naszego eksperta. 

MATURA 2020: FIZYKA - arkusz CKE (pobierz tutaj)

Przypominamy, że zamieszczone powyżej rozwiązania są jedynie proponowanymi.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy