Reklama

Reklama

Matura 2020. WOS poziom rozszerzony. Arkusz CKE i odpowiedzi

Matura z WOS-u dobiegła końca. Abiturienci rozwiązywali arkusz z zadaniami przez równo trzy godziny. Dla tych, którzy jeszcze dziś chcą sprawdzić, jak im poszło, mamy dobrą wiadomość! Już po godz. 19:00 opublikujemy poniżej arkusz CKE z WOS (poziom rozszerzony) oraz odpowiedzi. Maturzysto, zobacz poniżej, które zadania rozwiązałeś poprawnie.

Do matury z WOS-u przystąpiło we wtorek po południu 16,6 tys. osób, czyli 6,2 proc. wszystkich tegorocznych zdających. Egzamin rozpoczął się o godz. 14:00 i trwał 180 minut.

Sesja maturalna rozpoczęła się w ubiegły poniedziałek, 8 czerwca. W pierwszych dniach egzaminów maturzyści zmierzyli się z językiem polskim, matematyką i językiem angielskim na poziomie podstawowym. Były to egzaminy obowiązkowe, do których musieli przystąpić wszyscy abiuturienci.

W tym roku matura wygląda nieco inaczej, niż w ubiegłych latach. Wszystko z powodu epidemii koronawirusa, która wymusiła nie tylko zmianę terminu, ale i formę egzaminu. Pierwotnie matury miały odbyć się w maju, ale zostały przesunięte na czerwiec. Maturzyści zdają egzaminy tylko w formie pisemnej. Nie odbywają się egzaminy ustne. 

Reklama

W czasie matur obowiązuje też ścisły reżim sanitarny. 

WOS (poziom rozszerzony) - arkusz CKE i odpowiedzi

Maturzyści! Arkusz z WOS-u na poziomie rozszerzonym i odpowiedzi opublikujemy poniżej. Zadania rozwiąże współpracujący z nami ekspert. Pamiętajcie, że są to odpowiedzi nieoficjalne. Zostańcie z nami i sprawdźcie, jak wam poszło na maturze z wiedzy o społeczeństwie! Strona nie odświeża się automatycznie, wciśnij F5!

MATURA 2020: WOS (poziom rozszerzony) - arkusz CKE (POBIERZ TUTAJ)
Przypominamy, że zamieszczone powyżej rozwiązania są jedynie proponowanymi.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy