Reklama

Reklama

Matura 2020: Język polski - poziom podstawowy. Arkusz CKE i rozwiązania

Matura z języka polskiego na poziomie podstawowym zakończona. Był to pierwszy egzamin w sesji maturalnej 2020, z którym zmagali się abiturienci. Poniżej publikujemy arkusz CKE - język polski poziom podstawowy - i rozwiązania, które zaproponował nasz ekspert.

Reklama

Egzamin pisemny z polskiego na poziomie podstawowym składał się z dwóch części. W pierwszej maturzyści musieli rozwiązać test, a w drugiej stworzyć tekst własny - mieli do wyboru napisanie rozprawki lub dokonanie analizy tekstu poetyckiego.

"Wesele" i wiersz Anny Kamieńskiej

Reklama

Matura z języka polskiego na poziomie podstawowym trwała 170 minut. Na tegorocznym egzaminie pojawił się temat elementów fantastycznych w "Weselu" Stanisława Wyspiańskiego oraz analiza wiersza Anny Kamieńskiej "Daremne".

Matura 2020: Język polski - poziom podstawowy - arkusz CKE i odpowiedzi

Poniżej publikujemy arkusz CKE z języka polskiego - poziom podstawowy - wraz z odpowiedziami zaproponowanymi przez współpracującego z nami eksperta. Codziennie w naszym raporcie specjalnym "Matura 2020" będziemy publikować kolejne arkusze z innych przedmiotów wraz z nieoficjalnymi rozwiązaniami.

MATURA 2020: Język polski (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE (pobierz tutaj)

Kolejne proponowane rozwiązania znajdziesz na stronie drugiej 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje