Reklama

Reklama

Matura 2020. Język łaciński i kultura antyczna. Arkusz CKE

We wtorek po południu 242 maturzystów napisało egzamin z języka łacińskiego i kultury antycznej. Jest to jeden z najrzadziej wybieranych przedmiotów dodatkowych na maturze. Po godzinie 19:00 w naszym raporcie "Matura 2020" opublikujemy arkusz CKE z łaciny. Zapraszamy!

Matura z języka łacińskiego i kultury antycznej rozpoczęła się we wtorek o godzinie 14:00 i trwała trzy godziny. W całym kraju do egzaminu przystąpiły tylko 242 osoby. 

Łacina należy do grupy przedmiotów najrzadziej wybieranych przez maturzystów. Jest to egzamin dodatkowy, na którym nie określa się progu zdawalności. Wynik liczy się jednak przy rekrutacji na niektóre kierunki studiów.

Przypomnijmy, że tegoroczna matura została przesunięta z maja na czerwiec ze względu na epidemię koronawirusa. Na wszystkich egzaminach obowiązuje ścisły reżim sanitarny. Pisemna sesja maturalna potrwa do 29 czerwca. 

Matura z języka łacińskiego. Arkusz CKE

Reklama

Poniżej publikujemy arkusz CKE z języka łacińskiego i kultury antycznej. Zapraszamy!

MATURA 2020. JĘZYK ŁACIŃSKI I KULTURA ANTYCZNA - arkusz CKE (pobierz tutaj)

Maturzysto, zapraszamy też do naszego raportu specjalnego "Matura 2020". Codziennie publikujemy aktualności dotyczące matury, arkusze CKE oraz rozwiązania zadań proponowane przez naszych ekspertów. W poniedziałek opublikowaliśmy arkusze i rozwiązania z języka polskiego (poziom podstawowy i poziom rozszerzony), a dziś arkusz z matematyki wraz z odpowiedziami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje