Reklama

Reklama

Wyniki matury 2020 już 11 sierpnia. Ważne informacje

Matura 2020 w tym roku ze względu na epidemię koronawirusa odbyła się wyjątkowo w czerwcu, a nie jak co roku w maju. Wyniki egzaminów abiturienci poznają już wkrótce, bo 11 sierpnia. Kiedy matura jest zdana? Jak sprawdzić wyniki? Wyjaśniamy.

Matura 2020: Wyniki online. Jak je sprawdzić?

Wyniki matur 2020 tegoroczni maturzyści będę mogli sprawdzić 11 sierpnia, już od godziny 8:00 na stronach Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych (OKE). Każdy maturzysta będzie logował się do systemu podając dane do logowania (login i hasło), które wcześniej otrzymał w szkole. 

"Świadectwa dojrzałości będą do odbioru w macierzystych szkołach zdających 11 sierpnia 2020 roku w godzinach ustalonych przez dyrektora szkoły" - informuje OKE w Jaworznie.

Maturzyści, którzy nie zdadzą jednego z egzaminów obowiązkowych i przystąpią do matury poprawkowej, otrzymają wyniki do 30 września.

Reklama

Kiedy matura jest zdana?

W 2020 roku wszyscy abiturienci musieli zmierzyć się z trzema obowiązkowymi egzaminami pisemnymi na poziomie podstawowym: językiem polskim, matematyką oraz językiem obcym nowożytnym. Każdy zdający musiał także napisać egzamin z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

Aby zdać maturę 2020 trzeba uzyskać minimum 30 proc. z każdego z przedmiotów obowiązkowych. Nie ma natomiast minimalnego wyniku z przedmiotu dodatkowego, jaki uczeń musi uzyskać, by zdać maturę. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa nie odbyły się egzaminy ustne.

Matura 2020 rozpoczęła się 8 czerwca i trwała do 29 czerwca.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje