Reklama

Reklama

Matury 2020 przełożone. Co z rekrutacją na studia?

Egzaminy ósmoklasisty i matury 2020 przełożone. Premier Mateusz Morawiecki jeszcze przed świętami ogłosił, że egzaminy odbędą się w czerwcu. Uczniowie mają poznać dokładne daty właściwych egzaminów z co najmniej trzytygodniowym wyprzedzeniem. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapewnia, że terminy rekrutacji na studia będą dostosowane do terminów matur.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski na antenie Polskiego Radia mówił przed świętami, że egzaminy są przełożone ze względu na sytuację związaną z koronawirusem i bezpieczeństwo uczniów. Szef MEN zaznaczył, że proces rekrutacji do szkół średnich i szkół wyższych będzie dostosowany do terminu matur.

"Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich przesłała do nas pismo, w którym wyraźnie sugeruje, że rektorzy dostosują terminy rekrutacji do egzaminu maturalnego" - zapewnił Dariusz Piontkowski.

Rzeczniczka Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Katarzyna Zawada podkreśliła, że jak tylko MEN poda daty egzaminów maturalnych, to resort nauki zwróci się do uczelni, żeby dostosowały terminy rekrutacji do terminów matur.

"Współpracujemy z KRASP i jesteśmy w kontakcie z MEN. Na pewno maturzyści nie muszą się bać, że będą mieli jakieś problemy techniczne, żeby zdać na studia" - mówi Katarzyna Zawada.

Przerwa w szkołach i na uczelniach ma potrwać do 26 kwietnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL