Reklama

Reklama

Matura z matematyki 2020. Doszło do przecieku? CKE zgłasza sprawę na policję

W drugim dniu matur mogło dojść do wycieku odpowiedzi z matematyki na poziomie podstawowym. Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała w mediach społecznościowych, że zgłasza sprawę policji. Tę informację udało nam się także potwierdzić w CKE.

We wtorek po południu w mediach społecznościowych pojawił się screen z rozmowy w sprawie matury z matematyki. Na jednym ze zdjęć pojawiły się odpowiedzi na tzw. zadania zamknięte. Godzina na zdjęciu 8.42 - sugerowała, że ktoś mógł otrzymać zadania egzaminacyjne przed egzaminem, który rozpoczął się po godzinie 9.

"Podlasie miało odpowiedzi na zamknięte już o 8" - napisała na Twitterze jedna z internautek.

W odpowiedzi na to na profilu Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pojawił się wpis: "Uprzejmie informujemy, że sprawa zostanie zgłoszona na policję".

Reklama

Interia zadzwoniła do CKE. - Potwierdzam, że sprawa zostanie zgłoszona na policję - powiedział nam Artur Jeremin z CKE.

Jak udało nam się dowiedzieć, do CKE wpłynęło w sprawie przecieku kilkanaście maili. Wszystkie dotyczyły jednego regionu Polski.

Przypomnijmy, że wczoraj CKE złożyła zawiadomienie na policję  w sprawie ewentualnego przecieku tematów z języka polskiego na maturze podstawowej.

Około godz. 6.30 w woj. podlaskim zanotowano wzrost wyszukiwań w Google frazy "wesele elementy fantastyczne".

Temat dotyczący "Wesela" rzeczywiście pojawił się na maturze. Oto jego treść: "Jak wprowadzenie elementów fantastycznych do utworu wpływa na przesłanie tego utworu? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do podanych fragmentów "Wesela", do całego dramatu Stanisława Wyspiańskiego oraz do wybranego tekstu".

W naszym raporcie specjalnym "Matura 2020" każdego dnia, kiedy będą odbywać się egzaminy dojrzałości, będziemy publikować arkusze CKE wraz z nieoficjalnym rozwiązaniami, które przygotują nasi eksperci. Znajdziecie je w zakładce "Matura. Arkusze" (kliknij tutaj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje