Reklama

Reklama

Matura 2020 z matematyki. Co było? Zadania, arkusz CKE i rozwiązania

We wtorek 9 czerwca maturę z matematyki zdawało ponad 300 tys. osób. Egzamin trwał 170 minut i składał się z 34 zdań. Czego dotyczyły zadania? Specjalnie dla maturzystów opublikowaliśmy arkusz CKE - matematyka poziom podstawowy wraz z proponowanymi rozwiązaniami.

Matura 2020. Matematyka poziom podstawowy. Arkusz CKE i odpowiedzi (znajdziesz tutaj)

Na maturze 2020 z matematyki zdający musieli się wykazać umiejętnością wykonywania działań na liczbach rzeczywistych, np. na potęgach, pierwiastkach, logarytmach, wykonywać obliczenia procentowe. Część zadań dotyczyła znajomości pojęcia funkcji i umiejętności korzystania z ich własności. Zadania dotyczyły m.in. funkcji liniowej i kwadratowej np. znalezienie wartości danej funkcji w wyznaczonym przedziale. W arkuszu egzaminacyjnym pojawiły się również zadania dotyczące własności ciągów: arytmetycznego i geometrycznego.

Reklama

Na tegorocznej maturze z matematyki znalazły się także zadania dotyczące figur geometrycznych w przestrzeni, czyli brył. Jedno z poleceń polegało na obliczeniu objętości bryły powstałej w wyniku połączenia podstawami dwóch stożków. Inne zadanie z części otwartej polegało na obliczeniu objętości ostrosłupa, mając dane długość krawędzi bocznej i kąt nachylenia ściany bocznej do płaszczyzny podstawy. W arkuszu znalazły się także polecenia dotyczące ciągów liczbowych - arytmetycznego i geometrycznego.

Matematyka na poziomie podstawowym. Egzamin trwał 170 minut 

Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym trwał 170 minut. Za rozwiązanie wszystkich zadań można otrzymać maksymalnie 50 punktów: za każde zadanie, w zależności od stopnia trudności, od 1 do 5 punktów. Najwyżej punktowane są zadania otwarte.

Wtorek jest drugim dniem sesji maturalnej 2020. Od poniedziałku (8 czerwca) w raporcie Interii "Matura 2020" publikujemy kolejne arkusze CKE wraz z proponowanymi rozwiązaniami. Arkusze znajdziesz tutaj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy