Reklama

Reklama

Matura 2020 z języka polskiego na poziomie rozszerzonym

O godzinie 14:00 rozpoczęła się matura 2020 z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. W tym roku egzamin ten zdaje w sumie ponad 64 tys. maturzystów. Przypominamy, że już po godzinie 19:00 w naszym raporcie "Matura 2020. Arkusze" opublikujemy arkusz CKE z polskiego na poziomie rozszerzonym i propozycje rozwiązań zaproponowane przez naszego eksperta.

Matura z języka polskiego na poziomie rozszerzonym nie jest egzaminem obowiązkowym. Chęć jego zdawania zadeklarowało 60,5 tys. tegorocznych absolwentów liceów i techników oraz 4,1 tys. absolwentów z lat ubiegłych. Matura 2020 z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, jak co roku, potrwa 180 min.

Z kolei w poniedziałek rano wszyscy maturzyści mierzyli się z przedmiotem obowiązkowym czyli językiem polskim na poziomie podstawowym. Egzamin trwał 170 minut i jak poinformował dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik odbył się bez zakłóceń. Do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym przystąpiło w poniedziałek ok. 272 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników oraz ok. 5,6 tys. absolwentów z lat ubiegłych.

Reklama

Co było na maturze 2020 z polskiego na poziomie podstawowym? Zobacz arkusz CKE i proponowane odpowiedzi (kliknij tutaj)

Matura 2020. Język polski poziom rozszerzony 

Arkusz CKE z języka polskiego na poziomie rozszerzonym oraz proponowane rozwiązania znajdziesz w naszym raporcie specjalnym "Matura 2020. Arkusze". Opublikujemy go po godzinie 19:00. Maturzysto, bądź z nami!

Matura 2020 z matematyki. Tutaj znajdziesz arkusz CKE i proponowane odpowiedzi

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy