Reklama

Reklama

Matura 2020 z języka angielskiego. Ważne informacje

W środę o godz. 9:00 rozpoczyna się matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Egzamin ten potrwa 120 minut. Natomiast po południu, punkt o godz. 14:00 odbędzie się matura z angielskiego na poziomie rozszerzonym, która potrwa nieco dłużej, bo 150 minut. Maturzyści, pamiętajcie, że po zakończeniu egzaminów opublikujemy dla was arkusze oraz proponowane odpowiedzi. Szczegóły poniżej!

Egzamin maturalny z języka obcego nowożytnego jest - poza polskim i matematyką - trzecim obowiązkowym przedmiotem. Wśród języków obcych najpopularniejszy jest właśnie język angielski. Na maturze z tego przedmiotu będzie sprawdzane, czy zdający opanowali: rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu czytanego oraz, czy potrafią sformułować krótką wypowiedź pisemną. 

Matury odbędą się o godz. 9:00 i 14:00. Kiedy dostępne będą arkusze CKE? Opublikujemy je kolejno w następujących godzinach: arkusz z angielskiego na poziomie podstawowym wraz z proponowanymi rozwiązaniami dostępny będzie tuż po godz. 14:00, natomiast arkusz z angielskiego na poziomie rozszerzonym i odpowiedzi znajdziesz u nas tuż po godz. 19:00. Arkuszy szukaj w zakładce "Matura 2020. Arkusze" (tutaj)

Egzaminy z matematyki i języka polskiego już się odbyły

Reklama

We wtorek 9 czerwca odbyła się matura z matematyki na poziomie podstawowym. Arkusz CKE składał się z 34 zadań, w tym 25 zamkniętych, czyli takich, w których uczeń wybiera jedną z czterech możliwych odpowiedzi, oraz dziewięciu otwartych, gdzie zdający sam musiał udzielić odpowiedzi.

Zadania sprawdzały m.in. umiejętność wykonywania działań na liczbach rzeczywistych, np. potęgach, pierwiastkach, logarytmach, wykonywać obliczenia procentowe. Część zadań dotyczyła znajomości pojęcia funkcji i umiejętności korzystania z ich własności (pojawiła się funkcja kwadratowa oraz liniowa). W arkuszu CKE z matematyki znalazły się również zadania dotyczące własności ciągów: arytmetycznego i geometrycznego. Na maturze pojawiły się także zadania dotyczące figur geometrycznych w przestrzeni, czyli brył. Jakie jeszcze zadania znalazły się na maturze 2020? Zobacz arkusz CKE oraz nieoficjalne rozwiązania, zaproponowane przez naszego eksperta:

MATURA 2020. Matematyka poziom podstawowy. Arkusz CKE i odpowiedzi (kliknij tutaj)

W poniedziałek z kolei odbyła się matura z języka polskiego. Arkusze i proponowane odpowiedzi publikowaliśmy TUTAJ 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje