Reklama

Matura 2020 z chemii. U nas arkusz CKE i odpowiedzi

W środę (17 czerwca) o godz. 9:00 abiturienci przystąpili do rozszerzonej matury z chemii. W całym kraju egzamin pisało blisko 25,6 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników oraz 9,5 tys. abiturientów z wcześniejszych lat. Już dziś po godz. 14:00 opublikujemy w naszym raporcie specjalnym "Matura 2020" arkusz CKE z chemii - poziom rozszerzony - wraz z nieoficjalnymi odpowiedziami. Zapraszamy!

Matura 2020. Chemia. Tu znajdziesz arkusz CKE i odpowiedzi (kliknij) 

Egzamin z chemii rozpoczął się o godz. 9:00 i trwał trzy godziny. W tym czasie zdający rozwiązywali zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte.

Drugi tydzień maturalnego maratonu

Matura 2020 rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu (8 czerwca) obowiązkowymi egzaminami na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Część maturzystów przystąpiła już też do egzaminów z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym. Przypomnijmy, że każdy abiturient musi wybrać przynajmniej jeden taki przedmiot. Odbyły się już m.in. rozszerzone egzaminy z języka polskiego, języka angielskiego, biologii, matematyki, WOS-u czy łaciny.

W tym roku, inaczej niż w ubiegłych latach, maturzyści nie przystępują do egzaminów ustnych. Powodem jest epidemia koronawirusa. 

Reklama

Abiturienci, którzy z przyczyn zdrowotnych lub losowych nie mogą przystąpić do egzaminów w czerwcu, mogą napisać maturę w dodatkowej sesji w lipcu. Wyniki matur zostaną ogłoszone do 11 sierpnia.

Matura z chemii - arkusz i odpowiedzi

Dla wszystkich maturzystów, którzy pisali dziś egzamin z chemii na rozszerzeniu, mamy dobrą wiadomość! Jeszcze dziś, chwilę po godz. 14:00, opublikujemy na Interii arkusz CKE z chemii i odpowiedzi. Zadania będzie rozwiązywał współpracujący z nami ekspert. 

Arkusz i odpowiedzi z chemii pojawią się w naszym raporcie specjalnym "Matura 2020" w zakładce "Arkusze". Zapraszamy!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama