Reklama

Reklama

Matura 2020. Język polski poziom podstawowy. Najtrudniejsze zadania

Matura z języka polskiego na poziomie podstawowym 2020 odbędzie się 8 czerwca w poniedziałek. Co może okazać się najtrudniejsze? CKE sprawdziło, jakie zdania sprawiły ubiegłorocznym abiturientom najwięcej kłopotów.

Matura 2020 z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpocznie się 8 czerwca o godzinie 9:00. Egzamin potrwa 170 minut. Na co powinni zwrócić uwagę maturzyści przygotowując się do egzaminu? W ubiegłym roku na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym najtrudniejsze okazały się zadania numer 7, 11 i 12. Przyjrzyjmy się dokładniej, czego dotyczyły.

Zadanie nr 7 dobrze rozwiązało jedynie 25 proc. zdających. Sprawdzało ono odbiór wypowiedzi i wykorzystanie zawartych w nich informacji: analizowanie i definiowanie słów. Treść zadana: "Podaj dwa słowa klucze istotne dla odczytania sensu całego tekstu Ryszarda Koziołka i wyjaśnij, jaka jest zależność między nimi".

Reklama

Zadanie nr 11 poprawnie rozwiało jedynie 22 proc. maturzystów. Oto jego treść: "Ryszard Koziołek w swoim tekście łączy różne style językowe. Podaj nawę dwóch z nich i każdy zilustruj przykładem z tekstu".

Wiele problemów maturzystom sprawiło także zadnie numer 12. Jego treść: "Napisz streszczenie tekstu Ryszarda Koziołka "Szkopuł i koniektura" liczące 40-60 słów". Poprawnie rozwiązało je jedynie 20 proc. zdających.  Arkusz CKE z polskiego z poprzedniej matury wraz z proponowanymi rozwiązaniami znajdziesz tutaj 

Matura 2020. Język polski podstawowy. Arkusz CKE i odpowiedzi

Chcesz wiedzieć, jak poszła ci matura z języka polskiego na poziomie podstawowym tuż po egzaminie? W Interii znajdziesz arkusz i proponowane rozwiązania. 8 czerwca tuż po godz. 14:00 opublikujemy arkusz CKE z języka polskiego poziom podstawowy oraz nieoficjalne rozwiązania zaproponowane przez naszego eksperta. Znajdziesz je w naszym raporcie "Matura 2020. Arkusze" (tutaj)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy