Reklama

Reklama

Matura 2020. Język angielski poziom podstawowy. Co najtrudniejsze?

Matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym odbędzie się już 10 maja (środa) o godzinie 9:00. Z jakimi zadaniami na maturze z języka angielskiego uczniowie mają najwięcej problemów? Eksperci Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (CKE) przeanalizowali ubiegłoroczne arkusze. Zobaczcie, które zadania okazały się najtrudniejsze.

Arkusz maturalny CKE z języka angielskiego na poziomie podstawowym składał się z 40 zadań zamkniętych różnego rodzaju: wyboru wielokrotnego, prawda/fałsz, zadań na dobieranie oraz jednego zadania otwartego rozszerzonej odpowiedzi. Zadania sprawdzały wiadomości oraz umiejętności w czterech obszarach: rozumienia ze słuchu (15 zadań), rozumienia tekstów pisanych (15 zadań), znajomości środków językowych (10 zadań) i tworzenia wypowiedzi pisemnej (jedno zadanie). 

Za rozwiązanie wszystkich zadań na maturze z języka angielskiego na poziomie podstawowym zdający mógł otrzymać 50 punktów (1 punkt za każde zadanie zamknięte oraz 10 punktów za wypowiedź pisemną).  

Reklama

Jakie zadania na maturze z angielskiego sprawiły ubiegłorocznym abiturientom więcej problemów? I na co w związku z tym zwrócić szczególną uwagę przygotowują się do matury 2020 z angielskiego na poziomie podstawowym? 

W porównaniu do innych przedmiotów maturalnych, z języka angielskiego uczniowie uzyskiwali stosunkowo wysokie wyniki. Nieco gorzej szło im rozumienie ze słuchu, niż rozumienie tekstu czytanego. Jedne z najsłabszych wyników uczniowie uzyskali za rozwiązanie zadań 8.1 i 8. Zobacz treść tego zadania i poprawne rozwiązania:

  


Matura 2020 z języka angielskiego (poziom podstawowy)

Przypominamy, że matura z angielskiego na poziomie podstawowym odbędzie się 10 maja (środa) o godz. 9:00. Jeszcze tego samego dnia maturzyści będą mogli sprawdzić z Interią, jak im poszło. Kiedy zakończą się egzaminy, tuż po godz. 14:00 w naszym raporcie specjalnym "Matura 2020" opublikujemy arkusz CKE - matura 2020 język angielski poziom podstawowy wraz z zaproponowanymi przez naszego eksperta rozwiązaniami.

Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy i fiszki znajdziesz na Bryk.pl  oraz na Opracowania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy