Reklama

Reklama

Matura 2020. Fizyka i historia na rozszerzeniu

Tegoroczni maturzyści już na ostatniej prostej. W trzecim tygodniu maturalnego maratonu zmierzą się z m.in. fizyką oraz historią na poziomie rozszerzonym. Oba egzaminy są nieobowiązkowe i napiszą je tylko ci abiturienci, którzy wcześniej wyrazili taką chęć. Matura z fizyki rozpoczęła się o godz. 9.00, a z historii odbędzie się o godz. 14.00. Jeszcze dziś opublikujemy na Interii arkusze CKE wraz z proponowanymi odpowiedziami.

Egzamin maturalny z fizyki rozpoczął się o godz. 9:00 i potrwa 180 minut. Przystąpiło do niego 21,7 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, czyli 8 proc. proc. wszystkich zdających.

Z kolei matura z historii na poziomie rozszerzonym wystartuje o godz. 14:00 i również potrwa trzy godziny. Chęć zdawania tego przedmiotu wyraziło łącznie 20,4 tys., czyli 7,5 proc. tegorocznych abiturientów.

Oba egzaminy nie są obowiązkowe. Należą do grupy tzw. przedmiotów do wyboru. Każdy maturzysta musi napisać maturę przynajmniej z jednego przedmiotu dodatkowego. Wynik nie wpływa na uzyskanie świadectwa maturalnego. Liczy się jednak przy rekrutacji na studia. 

Reklama

Fizyka i historia należą do grupy przedmiotów rzadziej wybieranych przez maturzystów. Fizyka jest na siódmym miejscu wśród najpopularniejszych egzaminów, a historia - na ósmym.

Abiturienci, którzy nie mogą przystąpić do egzaminów w sesji czerwcowej, mogą napisać je w sesji dodatkowej w lipcu. Wyniki matur zostaną ogłoszone do 11 sierpnia.

Jeszcze dziś na Interii opublikujemy oba arkusze, z którymi mierzą się dziś maturzyści. Arkusz z fizyki na poziomie rozszerzonym i odpowiedzi opublikujemy tuż po godz. 14:00. Wieczorem, chwilę po godz. 19:00, znajdziecie u nas arkusz CKE i rozwiązania z historii. Zapraszamy tutaj: MATURA 2020 - arkusze.

Zobacz arkusze z matury 2020:

Język angielski (poziom podstawowy) - arkusz CKE i odpowiedzi

Język angielski (poziom rozszerzony) - arkusz CKE i odpowiedzi

Język polski (poziom podstawowy) - arkusz CKE i odpowiedzi

Język polski (poziom rozszerzony) - arkusz CKE i odpowiedzi

Matematyka (poziom podstawowy) - arkusz CKE i odpowiedzi

Matematyka (poziom rozszerzony) - arkusz CKE i odpowiedzi

Biologia (poziom rozszerzony) - arkusz CKE i odpowiedzi

WOS (poziom rozszerzony) - arkusz CKE i odpowiedzi

Geografia (poziom rozszerzony) - arkusz CKE i odpowiedzi

Język niemiecki (poziom podstawowy) - arkusz CKE i odpowiedzi

Język niemiecki (poziom rozszerzony) - arkusz CKE i odpowiedzi

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy