Reklama

Reklama

Matura 2020. Dzisiaj biologia i WOS na poziomie rozszerzonym

We wtorek rano (16 czerwca) maturzyści piszą egzamin z biologii na poziomie rozszerzonym. Z kolei po południu zmierzą się z wiedzą o społeczeństwie. Oba egzaminy nie są obowiązkowe i przystąpią do nich tylko ci, którzy zadeklarowali taką chęć.

Egzamin z biologii na poziomie rozszerzonym rozpoczął się o godz. 9:00. W całej Polsce przystąpiło do niego 46,8 tys. tegorocznych absolwentów, czyli 17,2 proc. wszystkich zdających. Egzamin trwa 180 minut i zakończy się o godz. 12:00.

Z kolei matura z WOS-u rozpocznie się o godz. 14:00. Egzamin napisze w sumie 16,6 tys. osób, co stanowi 6,2 proc. wszystkich maturzystów. Na napisanie matury z wiedzy o społeczeństwie abiturienci mają również trzy godziny. 

Oba egzaminy nie są obowiązkowe. To przedmioty dodatkowe (tzw. przedmioty do wyboru), do których przystępują tylko ci maturzyści, którzy zadeklarowali taką chęć. 

Reklama

Matura z biologii i WOS-u. Arkusze i rozwiązania na Interii

Maturzysto, chcesz tuż po egzaminie sprawdzić, jak ci poszło i które zadania rozwiązałeś poprawnie? 

Jeszcze dziś, tuż po godz. 14:00 i 19:00, w naszym raporcie maturalnym w zakładce "Matura 2020. Arkusze" znajdziesz arkusze CKE z biologii i wiedzy o społeczeństwie. Następnie na bieżąco będziemy publikować odpowiedzi. Zadania z rozszerzonej biologii i WOS-u będą rozwiązywali nasi eksperci. Bądźcie z nami!

Zobacz arkusze z matury 2020:

Język angielski (poziom podstawowy) - arkusz CKE i odpowiedzi

Język angielski (poziom rozszerzony) - arkusz CKE i odpowiedzi

Język polski (poziom podstawowy) - arkusz CKE i odpowiedzi

Język polski (poziom rozszerzony) - arkusz CKE i odpowiedzi

Matematyka (poziom podstawowy) - arkusz CKE i odpowiedzi

Matematyka (poziom rozszerzony) - arkusz CKE i odpowiedzi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne