Reklama

Reklama

Matura 2020. Co trzeba mieć na egzaminie?

Sesja matur 2020 rozpoczyna się 8 czerwca. Co można zabrać za sobą na egzamin? Czy maskotki i talizmany na szczęście są dozwolone? Z jakich materiałów i przyborów pomocniczych można legalnie skorzystać w trakcie pisania egzaminów? Wyjaśniamy!

W tym roku wyjątkowo sesja matur 2020 odbędzie się nie ma maju, a w czerwcu. Termin został przesunięty ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce. Choć zmienił się termin, zasady dotyczące tego, co można mieć ze sobą na egzaminie nie zmieniły się zbytnio. Najważniejszą zmianą jest konieczność zakrycia ust i nosa. O szczegółach czytaj tutaj

Na maturze 2020 niedozwolone jest korzystanie z jakichkolwiek urządzeń telekomunikacyjnych. Mamy też złą wiadomość, dla amatorów przedmiotów "na szczęście". Maskotki, talizmany i inne przedmioty tego typu muszą pozostać za drzwiami sali, w której odbywa się matura. 

Reklama

Matura 2020. Co zabrać?

Są i przedmioty, które na maturze 2020 koniecznie musisz mieć przy sobie. Po pierwsze na każdy z egzaminów maturalnych należy zgłosić się z dowodem tożsamości. Ponadto maturzysta obowiązkowo musi zabrać na wszystkie egzaminy długopis lub pióro z czarnym tuszem/atramentem. Rozwiązań zadań ani rysunków nie wolno wykonywać ołówkiem. Niedozwolone jest też korzystanie z długopisów zmazywalnych, ścieralnych.

Na maturę z przedmiotów ścisłych (matematyka, chemia, geografia, biologia i fizyka) oraz z informatyki obowiązkowo trzeba wziąć również kalkulator prosty, który umożliwia wykonanie tylko podstawowych obliczeń: dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, ewentualnie obliczanie procentów lub pierwiastków kwadratowych z liczb.

Matura 2020. Co musi zapewnić szkoła?

Do jakich przyborów pomocniczych szkoła powinna zapewnić ci dostęp? Wyjaśniamy!

Szkoła musi zapewnić abiturientom dostęp do wybranych wzorów i stałych fizykochemicznych na egzaminach maturalnych z biologii, chemii i fizyki.  Z kolei na maturze z matematyki szkoła musi udostępnić uczniom wybrane wzory matematyczne. Każdy maturzysta musi też zabrać na egzamin z matematyki linijkę i cyrkiel.  

Podczas matury z języka polskiego obowiązkowy jest słownik ortograficzny i słownik poprawnej polszczyzny. Szkoła powinna zapewnić maturzystom przynajmniej po jednym z tych słowników na 25 osób.

Pełną listę przedmiotów znajdziesz tutaj

Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy i fiszki znajdziesz na Bryk.pl  oraz na Opracowania.pl


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy