Reklama

Reklama

Matura 2020. Biologia - poziom rozszerzony. U nas rozwiązania

O godz. 9:00 rozpoczęła się matura 2020 z biologii na poziomie rozszerzonym. Jest to przedmiot dodatkowy, a więc piszą go tylko ci maturzyści, którzy deklarowali taką chęć. Już po godz. 14:00 opublikujemy na Interii arkusz CKE - biologia poziom rozszerzony - wraz z proponowanymi rozwiązaniami. Szczegóły znajdziecie poniżej.

Matura z biologii nie jest obowiązkowa. To egzamin z grupy tzw. przedmiotów do wyboru. Nie określa się na nich progu zdawalności, a więc nie można ich nie zdać. Od egzaminów z przedmiotów dodatkowych wiele jednak zależy w rekrutacji na studia.

Matura z biologii na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się o godz. 9:00. Na jej napisanie abiturienci mieli dokładnie trzy godziny (180 minut). Arkusz egzaminacyjny z biologii zawiera co roku około 25 zadań. 

Przypomnijmy, że na tegorocznej maturze obowiązuje ścisły reżim sanitarny związany z epidemią. Na egzaminy może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów choroby zakaźnej. Na terenie szkoły trzeba nosić maseczkę. Możną ją zdjąć dopiero po zajęciu miejsca w ławce egzaminacyjnej. Jeśli jednak uczeń zechce, może mieć zakryte usta i nos także w czasie trwania egzaminu. Ławki muszą być ustawione tak, aby pomiędzy zdającymi był co najmniej 1,5-metrowy odstęp.

Reklama

Matura z biologii. Arkusz i rozwiązania

Po godz. 14:00 arkusz z biologii zamieścimy w naszym raporcie maturalnym "Matura 2020. Arkusze". Znajdziecie tam nie tylko arkusz CKE, ale także rozwiązania, które zaproponuje współpracujący z nami ekspert. Bądźcie z nami!

Arkusze CKE wraz z odpowiedziami publikujemy codziennie od pierwszego dnia sesji maturalnej. Jeśli chcesz sprawdzić, jak ci poszło z innych przedmiotów, kliknij w wybrany link:

Język angielski (poziom podstawowy) - arkusz CKE i odpowiedzi

Język angielski (poziom rozszerzony) - arkusz CKE i odpowiedzi

Język polski (poziom podstawowy) - arkusz CKE i odpowiedzi

Język polski (poziom rozszerzony) - arkusz CKE i odpowiedzi

Matematyka (poziom podstawowy) - arkusz CKE i odpowiedzi

Matematyka (poziom rozszerzony) - arkusz CKE i odpowiedzi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje