Reklama

Reklama

Matura 2019. Przecieki? Arkusze CKE? Uwaga!

"Wyciekły arkusze maturalne", "mamy przecieki", "zobacz, co będzie na maturze 2019" - w sieci znów pojawiają się fałszywe informacje sugerujące, że doszło do wycieku arkuszy CKE. Maturzyści, nie dajcie się oszukać! Co właściwie zawierają rzekome przecieki i jaki jest cel oszustów?

Matura 2019 rozpocznie się już 6 maja, dlatego w sieci nie brakuje informacji o tym, że doszło do tzw. przecieków. Nie dajcie się naciągnąć! To jedynie próba wyłudzenia pieniędzy lub danych osobowych. Oszuści - niemal co roku - próbują ubić interes na zestresowanych abiturientach.

Reklama

Najczęściej w zamian za "wykradziony arkusz maturalny" należy zapłacić SMS-em lub wykonać przelew. W sieci możemy natknąć się na tego typu informacje: wyślij SMS, a otrzymasz pytania, które pojawią się na maturze 2019. Uczniowie płacą, ale prawdziwych pytań, rzecz jasna, nie otrzymują.

Co więc zawierają "fejkowe" arkusze?

Najczęściej są to zeszłoroczne egzaminy lub kompilacje różnych zadań z lat poprzednich, opracowane w programach graficznych i sugerujące, że są to arkusze, które będą wykorzystane w danym roku.

Wyłudzone sumy mogą być naprawdę wysokie, a w przypadku wiadomości SMS prawdopodobieństwo odzyskania pieniędzy jest równe niemal zeru. Eksperci z branży telekomunikacyjno-informatycznej przestrzegają, że nawet po wysłaniu jednego SMS-a, użytkownik może zostać wpisany na płatną listę, a opłaty mogą być ściąganie regularnie.

Dlatego zamiast poszukiwać "przecieków" i za nie płacić, lepiej wcześnie wziąć się za powtórkę materiału, a tuż przed maturą - odpocząć.

Kiedy matura 2019? Publikujemy harmonogram CKE

Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy i fiszki znajdziesz na Bryk.pl  oraz na Opracowania.pl

Dowiedz się więcej na temat: matura 2019 przecieki | matura 2019 arkusz CKE

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje