Reklama

Reklama

Matura 2019: Niemiecki podstawowy. Arkusz CKE i odpowiedzi

We wtorek o godzinie 9:00 rozpoczął się egzamin z języka niemieckiego (poziom podstawowy). Chęć jego zdawania zdeklarowało 12 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Poniżej publikujemy arkusz CKE język niemiecki poziom podstawowy wraz z proponowanymi rozwiązaniami.

Język niemiecki od lat jest drugim - po angielskim - najczęściej wybieranym językiem obcym na maturze. Chęć jego zdawania na poziomie podstawowym zadeklarowało w tym roku 12,1 tys. osób. Część we wtorek po południu przystąpi także do pisemnego egzaminu z niemieckiego na poziomie rozszerzonym. Rozpocznie się on o godz. 14.00. Chęć jego zdawania zadeklarowało 6,6 tys. abiturientów.

Reklama

Każdy maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych: z jęz. polskiego, z jęz. obcego i z matematyki na poziomie podstawowym, a ponadto do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z grupy tzw. przedmiotów do wyboru - może ich wybrać maksymalnie sześć. Abiturienci muszą przystąpić także do dwóch egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego.

Aby zdać maturę, abiturient musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Wynik egzaminu z przedmiotu do wyboru nie ma wpływu na uzyskanie świadectwa maturalnego.

Matura 2019: Niemiecki podstawowy arkusz CKE i odpowiedzi

Arkusz CKE z niemieckiego (poziom rozszerzony) wraz z proponowanymi odpowiedziami publikujemy poniżej. Arkusz  z poprzednich egzaminów wraz z nieoficjalnymi rozwiązaniami znajdziecie w naszym raporcie "Matura 2019. Arkusze"

Język niemiecki poziom podstawowy - ARKUSZ CKE (pobierz tutaj)  +  TRANSKRYPCJA (pobierz tutaj)

Kolejne rozwiązania na stronie drugiej.

Dowiedz się więcej na temat: Matura 2019 niemiecki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje