Reklama

Reklama

Matura 2019: Geografia rozszerzona arkusz CKE i odpowiedzi

Geografię na poziomie rozszerzonym zdawało w środę 71 tys. osób, co stanowi ponad 26 proc. tegorocznych maturzystów. Publikujemy poniżej arkusz CKE - geografia - poziom rozszerzony oraz odpowiedzi zaproponowane przez współpracującego z nami eksperta.

Geografia na poziomie rozszerzonym jest przedmiotem dodatkowym, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Aktualnie maturzyści chętniej niż geografię zdają tylko język angielski.

Reklama

Egzamin z geografii na poziomie rozszerzonym trwał dziś 180 minut.

Przypomnijmy, że każdy maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych: z jęz. polskiego, z jęz. obcego i z matematyki na poziomie podstawowym, a ponadto do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z grupy tzw. przedmiotów do wyboru - może ich wybrać maksymalnie sześć. Abiturienci muszą przystąpić także do dwóch egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego. Aby zdać maturę, abiturient musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Wynik egzaminu z przedmiotu do wyboru nie ma wpływu na uzyskanie świadectwa maturalnego.

Matura 2019: Geografia - poziom rozszerzony. Arkusz CKE i odpowiedzi

Poniżej publikujemy arkusz CKE - geografia - poziom rozszerzony oraz pierwsze nieoficjalne odpowiedzi zaproponowane przez naszego eksperta. 

Od 6 maja - kiedy to rozpoczęła się sesja matur 2019 - codziennie publikowaliśmy arkusze CKE z kolejnych egzaminów wraz z proponowanymi rozwiązaniami. Znajdziecie je w naszym raporcie specjalnym "Matura 2019. Arkusze"(tutaj)

GEOGRAFIA - poziom rozszerzony - ARKUSZ CKE (pobierz tutaj)

Barwny załącznik do arkusza (pobierz tutaj)

Kolejne odpowiedzi znajdziesz na stronie drugiej.

Dowiedz się więcej na temat: matura 2019 | matura 2019 geografia arkusz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje